вівторок, 10 березня 2020 08:51

Скільки заробляють і ким працевлаштовуються підлітки

Скільки заробляють і ким працевлаштовуються підлітки
Підлітки розглядають роботу в різних сферах: кур'єр, коректор, дизайнер, продавець-консультант, офіціант, співробітник колл-центру і навіть су-шеф pixabay.com

На українському ринку праці з'явився новий тренд: підлітки, які шукають роботу. Але працювати легально старшокласникам заважає застарілий трудовий кодекс.

"За останній місяць на сайті пошуку роботи з'явилося майже 14 тисяч резюме від підлітків", - розповіла ресурсу "Сьогодні" HR-експерт robota.ua Тетяна Пашкіна.

Підлітки шукають роботу у різних сферах. Від "розглядаю всі сфери" до конкретних: кур'єр, коректор, дизайнер, продавець-консультант, офіціант, співробітник колл-центру і навіть су-шеф. Посаду су-шефа шукає 15-річний Микола, який вказав у резюме, що два роки він пропрацював кухарем. Тобто, почав працювати в 13 років, що незаконно, так як КЗпП дозволяє школярам працювати тільки з 14 років. І то за згодою батьків і з купою обмежень: укорочений робочий день, неповний тиждень, заборона роботи не під час канікул і так далі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт пояснив, чому ми бідні

За словами Тетяни Пашкіної юних шукачів роботи можна розділити на дві категорії:

"Перша категорія-діти з малозабезпечених або неблагополучних сімей, яких шукати роботу змушують матеріальні проблеми, – аналізує Тетяна Пашкіна. - Резюме від таких підлітків дуже мало, бо вони, як правило, шукають роботу через знайомих і найчастіше працюють нелегально. Це можуть бути ринки, Автомийки, роздача флаєрів, якісь напівзаконні кафе-"забігайлівки" і так далі. Резюме на сайтах в основному розміщують підлітки, у яких грошей, що виділяються батьками, не вистачає на кишенькові та інші витрати. Або не бажають звітувати перед старшими, чому гроші витрачені на" це", а не на"то". Це друга категорія-Молоді, але вже прагнуть бути самостійними, люди, які хочуть заробити на якийсь гаджет, модний одяг і так далі, а не просити гроші у батьків".

Середня сума, яку заробляють підлітки від 2,5 до 5 тис грн. Найчастіше вони працюють у фері обслуговування, бо тут можна забезпечити більш гнучкий графік.

У четвертому кварталі 2019-го жінки у середньому отримували 70% від чоловічої заробітної плати. Найменша різниця у зарплатах чоловіків та жінок на посадах початкового рівня. Найбільшу різницю можна побачити на керівних посадах.

Зараз ви читаєте новину «Скільки заробляють і ким працевлаштовуються підлітки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути