Формула "Роттердам +" - це "договорняк", який повністю легалізований державою. Головний дохід від формули отримав енергетичний холдинг ДТЕК Ріната Ахметова.
"У 2014-2015 роках були віялові відключення, коли ДТЕК вимагав вигідного для себе збільшення вартості вугілля. Потім, не в останню чергу через ринкову владу корпорації Ахметова, НКРЕКП у своїй політиці раптово розвернулася на 180 градусів і з'явилася формула "Роттердам +" . Ці повністю легалізовані державою "договорняки" вже коштували споживачам близько 35 мільярдів гривень або $1,26 мільярд", - заявила секретар парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Вікторія Войціцька, передає Економічна правда.
За її словами, інтереси ДТЕК Ахметова є пріоритетними для НКРЕКП. Адже керівництво Антимонопольного комітету відмовляється визнавати ДТЕК монополістом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зросли статки Ахметова з початку 2019-го
"Шантаж віяловими відключеннями є реальним інструментом, щоб тиснути на державу і вимагати чергових схем гарантування надприбутків", - наголошує Войціцька.
Вона наголосила, що наслідком монополії на ринку теплової генерації є корупції і збої в роботі національних електроенергетичних систем.
Рінату Ахметову компенсували втрати від постачання електроенергії на непідконтрольні території України.
Зокрема, Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, покрила ТОВ "ДТЕК Донецькобленерго" втрати від поставки електроенергії на суму 713,68 млн грн.
Коментарі