субота, 29 жовтня 2016 16:38

Сімейних ферм має бути у десятки разів більше - Тимошенко

Сімейних ферм має бути у десятки разів більше - Тимошенко

Україні потрібна нова стратегія розвитку сімейних ферм, яка б дозволила збільшити їх кількість у 36 разів – до півтора мільйона господарств.

Це дозволить забезпечити країну продуктами харчування і створить можливість для кожної родини в селі жити заможно.

Про це заявила лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко під час презентації нової програми розвитку села на Всеукраїнському селянському вічі.

На переконання політика, сімейні ферми – це головний уклад ведення аграрного бізнесу у всіх аграрних країнах світу, тож Україна має йти тим самим шляхом.

"Сьогодні 68% землі у Європі обробляють сімейні ферми. В Азії цей показник сягає 85% землі, в Африці – 62%. Загалом створено понад 570 мільйонів сімейних фермерських господарств, які виробляють практично всю сільськогосподарську продукцію світу. Так працюють найуспішніші країни: вони мають сімейні ферми, які обробляють землю до 78% від загального виробництва у своїй країні", – пояснила вона.

Читайте також: Бюджет на 2017 рік – бюджет ліквідації української нації - Тимошенко

"Україна потребує збільшення сімейних фермерських господарств до понад півтора мільйона. Це наша мета і наш шлях, і ми це зробимо", – підсумувала вона.

Лідер "Батьківщини" констатувала, що в Україні різко знижуються показники розвитку сімейних ферм. Це робить її неконкурентною особливо у порівнянні з європейськими країнами. Наприклад, показник кількості ферм на 1 тис. населення в Україні та ЄС відрізняється в десятки разів. У Греції, наприклад, це 65,29, в Україні – лише 1,3 господарств.

"Неможливо порівнювати Україну навіть із сусідньою Польщею: у нас 43 тисячі ферм, в той час як у Польщі – 2,5 мільйони!"– говорить вона.

"У 2015 році в Україні було 27 тисяч фермерських господарств, в той час як уже в 2016 році їх стало лише 20,5 тисяч. Це мінус 6 тисяч ферм! Чи це випадково? Ні! Бо це мета людей, які сьогодні тримають в руках владу. Вони вважають, що сільськогосподарська земля – не ваша, і не планують вам її залишати", – наголосила голова партії.

Причина такої бездарної політики, на переконання політика, полягає в тому, що "сотнями і тисячами гектарами землі володіє 11 родин, наближених до влади", які також очолюють земельне рейдерство.

"Одна із таких родин, мені страшно сказати, кому належить. Це наш президент держави", – констатувала вона.

Юлія Тимошенко також висловила обурення тим, що за 25 років жодна влада в Україні не змогла запровадити стратегію розвитку села і, зокрема, сімейних ферм.

"Я не вірю, що за 25 років країна не зрозуміла, що сімейні ферми – це наше майбутнє і наше сьогодення. Я не вірю, що вони за 25 років не змогли ухвалити закон щодо розвитку сімейних ферм і втілити його в життя. Я не вірю, що вони цього не знають. Вони просто не хочуть. Бо наша земля – безцінна", – пояснила вона.

Сьогодні у Києві з ініціативи партії "Батьківщина" пройшло Всеукраїнське селянське віче. У ньому взяли участь близько 10 тисяч учасників з усіх регіонів України. Це представники громадських селянських організацій, фермери, сільські та селищні голови, депутати місцевих рад від ВО "Батьківщина", делегати від профспілок, сільської медицини та освіти.

Зараз ви читаєте новину «Сімейних ферм має бути у десятки разів більше - Тимошенко». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути