середа, 01 січня 2025 09:57

Шаги замість копійок: коли Україна може змінити дрібну монету

Шаги замість копійок: коли Україна може змінити дрібну монету
Копійки відходять у минуле: чи з'являться шаги в обігу найближчим часом Фото: pinterest

Заміна назви розмінних монет з копійок на шаги може відбутися у 2025 році.

Це станеться у випадку, якщо цю ініціативу схвалить Верховна Рада, заявив голова НБУ Андрій Пишний в інтерв'ю "Ми - Україна".

"Я дуже сподіваюся, що український парламент підтримає нашу ініціативу і ми вже в 25-му році будемо карбувати не копійки, а шаги", - сказав він.

НБУ забезпечить перехід, який не коштуватиме нічого

Це буде кроком до відновлення історичної справедливості. Копійка залишилась як свідчення впливу Москви на процес грошової реформи 1990-х. Копійка як одна сота відповідної грошової національної одиниці є лише в Москві, в Мінську, в Тирасполі і в Києві, зазначив Пишний.

"Ми маємо істотну українську назву, питому українську назву шаг. Українська Народна Республіка в 1917 році навіть ухвалила відповідні законодавчі акти, які визначили що відповідною розмінною частиною монети української гривні, яка є національною валютою, є шаг. За часів Гетьманщини шаг активно використовувався в грошовій лічбі і відповідним чином мав величезне розповсюдження", - сказав він.

За його словами, шаг має глибоке укорінення в побутовій культурі і частиною українського фольклору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шаг, крок чи копійка: як правильно називати українську розмінну монету

"Я вам скажу більше, у 1992 році була навіть надрукована пробна партія шагів на Луганському верстатобудівному заводі, який в ті перші місяці української незалежності виконував функції монетного двору ще тоді не до кінця сформованого Національного банку України", - повідомив Пишний.

Голова НБУ переконаний, що тоді під впливом відповідного московського лобі копійка залишилась як розмінна частина української гривні.

"І сьогодні ми ініціюємо відповідно внесення змін до законів, які дозволять прибрати цю недоречність і повернути питому українську назву шаг в обіг", - додав він.

"Важливим моментом є те, що я що навколо цього багато спекуляцій відбувається. Це не коштуватиме жодного шагу, жодної гривні з українського бюджету, ця заміна. Національний банк знає, як це зробити, і ми забезпечимо дуже ощадливу реалізацію цієї ініціативи", - сказав Пишний.

Пишний просить підтримати ініціативу про перейменування української розмінної монети з "копійки" на "шаг". За його словами, це має повернути історичну справедливість, розірвати останні зв'язки, які поєднують українську валюту з російською та остаточно завершити грошову реформу.

"Як це і планувалося зробити ще на початку 1990-х років, коли вже було створено ескізи розмінної монети шаг та викарбувані перші експериментальні зразки таких монет", - пише голова НБУ.

Зараз ви читаєте новину «Шаги замість копійок: коли Україна може змінити дрібну монету». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути