Кабмін запровадив монетизацію пільг на проїзд усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах.
"Пільги будуть надаватися або в безготівковій, як є зараз, або готівковій формі. Це норма Закону. Зважаючи на те, що пільги на транспорт зараз фінансуються з місцевих бюджетів Кабмін надав право саме місцевим органам вирішувати питання безготівкової чи монетизованої форми пільг", - написав у Facebook віце-прем'єр-міністр Павло Розенко.
За його словами, органи місцевого самоврядування отримали право встановлювати будь-яку кількість поїздок для пільговиків - але не менше, ніж диктує мінімальна соціальна норма. Тобто не менше 30.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали суму, яку отримають ветерани перед Днем перемоги
"Обмежень у "30 поїздок у місяць" уряд не затверджував. Було затверджено мінімальну соціальну норму. Це гарантія. Нижче якої місцевий орган влади не має право розраховувати монетизовану виплату пільговику", - прокоментував чиновник.
Уряд розробляє програму монетизації субсидій для оплати комунальних послуг. З 1 січня 2018 року вона діятиме для постачальників послуг, ОСББ та жеків. Після того, як перевірять рівень доходів і складуть реєстр субсидіантів, зміни торкнуться населення. Українцям перераховуватимуть гроші на оплату комунальних на персональні соціальні картки. За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, монетизація субсидій для населення має запрацювати з 1 січня 2019 року.
Коментарі