Інспекційна група Росспоживнагляду порушила процедуру перевірок українських фабрик корпорації "Рошен" та наразі відмовилася від конструктивного вирішення питання двохсторонньої торгівлі.
Про це заявили у Міністерстві аграрної політики та продовольства.
"Такі дії суперечать законодавству обох країн та нормам і вимогам Світової організації торгівлі", - сказано у повідомленні прес-службі Мінагрополітики.
Відомство наголосило, що заява Росспоживнагляду стосовно підсумків перевірки українських фабрик корпорації "Рошен" містить відверто неправдиву інформацію, а її тональність не відповідає духу українсько-російської співпраці.
Росспоживнагляд звинуватив українського виробника у неналежному контролі якості сировини, відсутності дозволів на експорт до РФ продукції основного виробника сировини та у виготовленні продукції на основі застарілих нормативів, що було розцінено як недотримання санітарних норм РФ. Українська сторона вважає дані висновки безпідставними.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни вважають цукерки Roshen найкращими і "своїми"
"Необґрунтованими є твердження про невиконання корпорацією вимог до вхідного контролю сировини. Сировина, яка використовується КК "Рошен", пройшла всі внутрішньодержавні процедури контролю на дотримання показників безпечності та отримала відповідні державні санітарно-гігієнічні висновки, які засвідчують відповідність санітарно-хімічним показникам безпечності. Зазначені документи були продемонстровані інспекторам Росспоживнагляду. Нехтування цими значимими документами свідчить про спроби дискредитувати систему контролю харчової безпечності, яка запроваджена в Україні", - зазначено у повідомленні.
Мінагрополітики наголошує, що вимога Росспоживнагляду щодо експорту продукції з сировини лише тих підприємств, які включені до реєстру допущених до поставок в РФ, підкріплюється законодавчими актами РФ. Відомство звертається до російської сторони з проханням надати юридичне обґрунтування зазначеної вимоги, адже цей прецедент може стати приводом для безпідставної заборони продукції інших українських підприємств.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт розповів, навіщо "Газпром" продав Фірташу газ зі знижкою
Не витримує критики позиція Росспоживнагляду, що продукція КК "Рошен" не відповідає санітарним вимогам РФ через розбіжності в харчовому законодавстві двох країн щодо нормування показників безпечності готової продукції, вважають у Мінагрополітики.
"Насправді український виробник-експортер продуктів харчування до РФ, незалежно від українських вимог до якості та безпечності, пройшов сертифікацію у відповідних уповноважених державних установах РФ, під час якої було підтверджено відповідність російським нормативним документам", - сказано у повідомленні.
Відповідність продукції КК "Рошен" російським вимогам безпечності підтверджується результатами лабораторних досліджень, які здійснюють українські сертифіковані лабораторії з перевірки якості і безпечності харчової продукції, йдеться у заяві.
ВІДЕО: Російське ТБ невтомно крутить жахи про Україну: Повний крах і неминуча загибель
"21-24 жовтня 2013 року інспектори Росспоживнагляду протягом перевірки фабрик КК "Рошен" не здійснювали відбору зразків для лабораторних досліджень. Мінагрополітики в черговий раз звертає увагу на порушення процедур перевірки українських підприємств. Зокрема, Росспоживнагляд всупереч міжнародній практиці включив до групи інспекторів представника російського підприємства - головного конкурента корпорації "Рошен" на російському ринку. Окрім цього, інспектори відмовилися від складання акту перевірки фабрик КК "Рошен", що суперечить вимогам російського законодавства", - йдеться у повідомленні.
Мінагрополітики зауважило, що Росспоживнагляд від самого початку не мав жодних підстав видавати наказ про заборону на ввезення продукції корпорації "Рошен" до Росії. Зокрема, Росспоживнагляд публічно визнав, що продукція корпорації "Рошен" повністю відповідає санітарному законодавству РФ, яке регулює показники безпечності. Згідно з законодавством СОТ, лише порушення вимог до безпечності продукції є підставою для рішення про заборону на її ввезення до країни-члена СОТ.
Коментарі
14