
У разі зняття з Ірану міжнародних санкцій виграють країни, що імпортують нафту, а країни-експортери будуть рахувати збитки.
Про це йдеться в прогнозі Світового банку.
Від зниження цін на нафту через повернення на ринок іранських експортерів, за оцінками авторів прогнозу, США виграють додатково 74 млрд дол., а ЄС — 37 млрд дол.
Втрати країн, що експортують нафту, автори доповіді оцінюють у 34 млрд дол. у випадку з Росією і 22 млрд дол. в середньому для країн-членів ОПЕК.
Світовий банк також прогнозує зростання двосторонньої торгівлі РФ і Ірану, при цьому вказуючи, що воно буде менш значним, ніж у інших країн: Великобританії, Китаю, Індії, Туреччини та Саудівської Аравії.
У прогнозі також наголошується, що російські компанії увійдуть в число претендентів на розробку іранських нафтових родовищ.
Міжнародні санкції наклали на Іран у 2012 році через реалізацію країною ядерної програми. Іран наполягає, що вона має лише мирний характер у той час, як країни Заходу підозрювали Тегеран у спробах створити ядерну зброю.
У липні 2015 року було оголошено, що Іран і "шістка" переговорників (постійні члени РБ ООН і Німеччина), досягли угоди щодо ядерної програми Тегерана, яка передбачає згортання ядерної програми Іраном в обмін на зняття з нього санкцій. Угода поки не набула чинності.
Як повідомлялося раніше, Світовий банк прогнозує, що ціна бареля нафти вже в 2016 році знизиться на 10% після виходу Ірану на світовий ринок.
Коментарі
1