Право на отримання кваліфікаційного свідоцтва оцінювача майна і землі повинно реалізуватися без необхідного на сьогодні стажування протягом року і позитивної рекомендації оцінювачів з не менш ніж дворічним досвідом оціночної діяльності.
Відповідний законопроект №11434 зареєстрований у парламенті 19 листопада. Його текст оприлюднено на веб-сайті Верховної Ради.
Автори документа - народні депутати від фракції Партії регіонів Валерій Бондик і Олександр Киричко.
"Метою законопроекту є розширення доступу до професії оцінювача", - сказано в пояснювальній записці до документа.
На думку авторів проекту закону, зазначені норми слід виключити з чинного законодавства, так як трудові або цивільні відносини зі стажерами не оформляються, в більшості випадків стажисти доплачують за проходження стажування, отже, перебувають в "рабській" залежності від керівника стажування.
Таким чином, "вже на стадії отримання кваліфікації оцінювача діє монополія групи "старих" оцінювачів та створюються корупціогенні чинники, які перешкоджають нормальному розвитку і функціонуванню ринку оцінки", вважають вони.
Автори законодавчих ініціатив також відзначають, що наслідком вказаних ними негативних факторів є високі ціни на послуги оцінки майна та експертної грошової оцінки землі, і обмеження доступу до професії оцінювача в цілому.
Нагадаємо, уряд законопроектами №№10637-1 та 10645 від 20 червня має намір виступити регулятором ринку оцінки нерухомості з метою оподаткування замість Фонду держмайна (ФДМ) і пропонує визначити порядок проведення та розрахунку вартості оцінки нерухомості з метою оподаткування і нарахування інших обов'язкових платежів.
За ФДМ уряд має намір закріпити повноваження щодо професійної оціночної діяльності лише в процесах приватизації та оренди держмайна. ФДМ також буде позбавлений повноважень в частині ведення Держреєстру по новому напрямку оцінки.
Коментарі
5