понеділок, 07 серпня 2017 17:54

RAB-регулювання позитивне для енергетики, але необхідні гарантії інвестування - експерт

RAB-регулювання позитивне для енергетики, але необхідні гарантії інвестування - експерт
Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко каже, що в ЄС багато країн, які використовують RAB-регулювання. Фото: Еспресо TV

Стимулююче тарифоутворення (RAB-регулювання, від Regulatory Asset Base - регульована база активів) для обленерго, спрямоване на підвищення обсягів інвестування в модернізацію електромереж, широко застосовується в країнах Європейського союзу. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

"Принципово я за RAB-регулювання. Я вважаю, що це позитивно, в проекті Енергетичної стратегії це теж визначено, як система стимулювання модернізації електромереж", - зазначив експерт. На думку В.Омельченка, інвестиції обленерго фактично оплатять споживачі. У зв'язку з цим, виникає потреба чітко зафіксувати гарантії інвестицій. "Питання в тому, яку вони візьмуть на себе відповідальність і куди вони будуть інвестувати", - додав він. "RAB-регулювання широко застосовується в Європі. У мене немає питань до самої системи регулювання. В ЄС багато країн, які використовують цю методику", - додав Омельченко.

Нагадаємо, раніше керуючий партнер інвестиційної компанії Capital Times Ерік Найман заявив, що намір НКРЕКП перейти на стимулююче тарифоутворення (RAB-регулювання) для обленерго направлено на поліпшення технічного стану електричних мереж. Експерт вважає, що RAB-регулювання є способом примусу приватних акціонерів розподільних компаній до інвестицій у модернізацію електромереж. Стимулююче тарифоутворення або RAB-регулювання (Regulatory Asset Base - регульована база активів) - система довгострокового тарифоутворення, основною метою якої є залучення інвестицій у розвиток і модернізацію електричних мереж. Ця система широко застосовується в Європі.

Вперше методика тарифоутворення на основі регульованої бази інвестованого капіталу (RAB) була застосована у Великобританії в кінці 1980-х рр. У середині 1990-х років на RAB-регулювання перейшла більшість країн Західної Європи, Канада, США, Австралія. Європейський союз у 2002 році зобов'язав країни Східної Європи застосовувати RAB при встановленні тарифів для монополій і на RAB-регулювання перейшли Чехія, Словаччина, Угорщина, Польща, Румунія, Болгарія та низка інших держав.

Впровадження RAB-регулювання передбачене Угодою про асоціацію України з ЄС в частині імплементації Директиви 2009/72 / ЄС.

Зараз ви читаєте новину «RAB-регулювання позитивне для енергетики, але необхідні гарантії інвестування - експерт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути