субота, 26 серпня 2023 04:45

П'ять країн ЄС виступають проти ввезення українського зерна

П'ять країн ЄС виступають проти ввезення українського зерна
П'ять країн ЄС блокують поставки українського зерна. Фото: Українська правда

Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія та Словаччина підтримують продовження заборони Європейського Союзу на імпорт українського зерна до кінця поточного року.

Всі ці країни навіть готові запровадити одностороннє ембарго після 15 вересня, коли офіційно закінчиться дія обмежень, заявив міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус, пише Reuters.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польща продовжить заборону на ввезення української агропродукції

"Навіть якщо це не вдасться, деякі країни введуть свої обмеження. Наша декларація зрозуміла", – заявив польський топ-чиновник.

Міністри сільського господарства сусідніх з Україною країн також підтримують субсидії на транзит зерна, але хочуть, щоб до списку заборон на імпорт було додано й деякі інші продукти. У випадку Польщі, це малина, повідомив Телус.

У травні Європейська комісія заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Словаччини та Румунії за наполяганням цих країн. У червні дію заборони продовжили до 15 вересня.

У липні п'ять країн ЄС підписали декларацію щодо продовження заборони на імпорт українського зерна, щоб захистити інтереси своїх фермерів. При цьому продовольство може надходити на світовий ринок через їхні території.

Зараз ви читаєте новину «П'ять країн ЄС виступають проти ввезення українського зерна». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути