Компанія "Атомні енергетичні системи України" отримала спеціальні дозволи на геологічне вивчення надр, у тому числі дослідно-промислову розробку уранових руд на чотирьох ділянках у Миколаївській та Дніпропетровській областях. Дозволи на користування надрами надані Державною службою геології та надр України відповідно до наказу №415 від 5 листопада 2018 року.
Метою діяльності АЕСУ є забезпечення ядерної енергетики України природним ураном власного виробництва. Високотехнологічне та екологічно чисте виробництво концентрату природного урану планується за рахунок промислового освоєння уранових родовищ в Україні. На першому етапі компанія буде організовувати прискорене освоєння родовищ пісковикового типу. На другому етапі передбачено створення масштабного виробництва на родовищах метасоматичного типу.
Компанія "Атомні енергетичні системи України" створена в 2015 році для залучення інвестицій з США у проекти з вивчення і видобутку урану на території України. Серед акціонерів АЕСУ є американська компанія U-Tech Energy.
АЕСУ націлена на будівництво міні-реакторів нового покоління, які здатні забезпечити новий рівень безпеки експлуатації АЕС. Малі модульні реактори - одне з найпопулярніших напрямків розвитку атомної енергетики і реакторних технологій в світі, і Україна розпочала освоєння цього ринку. Зокрема, влітку 2018 року АЕСУ та Holtec International (США) підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо спільного просування запровадження малих модульних реакторів SMR-160 в Україні. Holtec International є одним зі світових лідерів у розробці малих модульних реакторів.
12 листопада Україну відвідав міністр енергетики США Рік Перрі, який зокрема заявив, що США допоможуть Україні диверсифікувати джерела поставок ядерного палива.
"Ми також будемо допомагати Україні диверсифікувати джерела поставок ядерного палива, а також у наданні послуг з відпрацьованим ядерним паливом. Ми готові підтримувати співпрацю України з компанією Westinghouse, яка весь час зростає, щодо поставок свіжого ядерного палива, а також співпрацю з Holtec щодо створення і побудови українського сховища відпрацьованих ядерних відходів. Ми будемо надавати технічну допомогу українським розробкам у галузі безпеки ядерних станцій таким чином, щоб вони забезпечили належний рівень безпеки на ядерних станціях в Україні", - заявив Перрі, передає "112-Україна".
Коментарі