Майже 3,5 тисячі гривень заплатив кожен українець за порятунок ПриватБанку.
Рятуючи його від банкрутства 2016 році, уряд націоналізував фінансову установу, і це коштувало платникам податків 150 млрд грн, інформує Сегодня.
"Ділки, бізнесмени і денді сьогодні багаті, а завтра не дуже, несіть до нас ваші вільні гроші", - зазначалося в рекламі ПриватБанку в середині дев'яностих. За 14 років він став найбільшим недержавним банком країни. Третина депозитів всіх українців - саме тут. З початком кризи, після анексії Криму та окупації Донбасу ПриватБанк - серед десятків фінустанов, які опинилися на межі закриття.
Щоб його врятувати, НБУ спочатку "кидав" туди мільярди гривень рефінансування. Але коли з'ясувалося, що в ПриватБанку "діра" понад 100 млрд грн, подумали: а може, ліквідувати?
"Ліквідація цього банку могла привести до непередбачуваних наслідків. Таким, як різка девальвація, падіння всієї банківської системи", - говорить інвестиційний банкір Сергій Фурса.
"Акціонери зверталися самі до Нацбанку за націоналізацією - цей лист є", - каже екс-голова Національного банку України Валерія Гонтарєва.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський має вирішити, хоче він бути "слугою народу" чи слугою олігархів – Financial Times
Держава фактично купило проблемний банк у тодішніх власників, а ще покривало недолік - більш 150 млрд грн. Для порівняння: це більше, ніж за весь минулий рік пішло на виплату пенсій. А якщо розділити цю суму на всіх українців - то кожен віддав на порятунок приватного банку 3,5 тис. грн. Фінансова діра - це кредити, які видавали компаніям, наближеним до самих власників банку.
Коментарі