Відмова від імпорту газу та збільшення власного видобутку дозволить формувати вартість палива на внутрішньому ринку. Щоб на неї не впливали ціни на європейських ринках.
"Завдання, яке ставлю перед собою і яке можливо виконати, - ми повинні припинити купувати газ за кордоном - це принципове питання. Якщо сьогодні понад 30 мільярдів кубометрів газу витрачаємо на економіку і приватне споживання, а видобуваємо майже 20 мільярдів кубометрів газу, то близько 10 імпортуємо. Це означає, що з цінами будуть постійні коливання. Якщо самі добуватимемо, то і ціни встановлюватимемо ми. Тоді ніхто не диктуватиме ніяких позицій", - повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, пише УНІАН.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зміниться ціна газу для населення: Кабмін розрахував нову формулу
На початку липня прем'єр казав, що Україна має шанси досягти енергонезалежності до 2020 року через збільшення видобутку газу держкомпанією "Укргазвидобування". Також приватними компаніями.
Українські державні і приватні видобувні компанії 2017-го, порівняно з 2016 роком, збільшили видобуток газу на 3,1% - до 20,8 млрд кубометрів. За цей час Україна скоротила споживання блакитного палива на 4% - до 31,9 млрд кубометрів.
З урахуванням купівельної спроможності населення, природний газ в Україні - найдорожчий в Європі. Кількість газу, яку можна було придбати в Україні за мінімальну зарплату, не дотягує навіть до нижньої планки середнього діапазону споживання газу населенням у ЄС. Таку інформацію повідомив генеральний директор ТОВ "Нафтогазбудінформатика" Леонід Уніговський.
Коментарі