середа, 14 лютого 2024 17:20

Працівник має отримувати 35 тис. грн зарплати. Офіс президента придумав "економічну бронь"

Працівник має отримувати 35 тис. грн зарплати. Офіс президента придумав "економічну бронь"
Ідея економічного бронювання полягає в тому, щоб підприємства могли забронювати своїх працівників в обмін на певну суму податків. Фото: НБУ

Офіс президента та ініціативна група у Верховній Раді придумали критерії для економічного бронювання під час мобілізації.

Або це податки з зарплати у щонайменше 30-35 тис. грн, або 20 тис. грн доплати за працівника щомісяця. Про це повідомила "Українська правда".

Ідея економічного бронювання полягає в тому, щоб підприємства могли забронювати своїх працівників в обмін на певну суму податків, сплачених до бюджету.

Це паралельно до затвердженого порядку бронювання, згідно з яким уряд забронював майже пів мільйона працівників критичних галузей економіки.

Заступник керівник Офісу президента Ростислав Шурма розповів, що на зустрічах великі підприємства говорять, що вони можуть зупинитися, бо не вистачає людей.

"І бізнесу, і суспільству треба дати якийсь справедливий і зрозумілий механізм, як гарантувати свою роботу. Щоб ми не мобілізували тільки тих, хто реально працює "в білу", і тому їх видно. А щоб всі розуміли, що зараз такий час: або ти працюєш на бюджет, і так утримуєш армію, або ти служиш у війську. Третього не дано", - сказав Шурма.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зарплата до 140 тис. грн плюс премії: ГУР оголосило набір у підрозділи

Зараз є певна калькуляція того, скільки коштує навчання, озброєння і грошове забезпечення одного мобілізованого, сказав заступник керівника ОП.

"Якщо брати середню суму витрат на всіх етапах, то це десь 80 тисяч гривень на одного бійця на місяць. Тому у тилу четверо-п'ятеро людей мають щодня працювати, аби забезпечити бюджету ці гроші", - розповів Шурма.

Виходячи з наявних розрахунків, щоб мобілізувати додатково 500 тис. людей, необхідно економічно забронювати до двох мільйонів осіб, пише УП.

Офіс президента та ініціативна група народних депутатів, яку зібрав голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, мають різні концепції щодо того, хто має потрапити у ці умовні два мільйони і скільки це має принести доходів державі.

На Банковій схильні організувати цей процес, спираючись на суму реально отриманої зарплати, з якої платиться податок.

Нижня "межа входу", яка дозволятиме претендувати на економічне бронювання, - 30-35 тис. грн на місяць.

За такої зарплати податкові відрахування працівника і роботодавця складуть до 18 тис. грн.

Група Наталухи розробляє інший проєкт: він базується на впровадженні спеціального квазіподатку, такого собі військового збору.

Якщо роботодавець хоче подати працівників на економічну "бронь", то має гарантувати, що кожного місяця додатково заплатить за нього 20 тис. грн. Таку ж можливість пропонується надати активним ФОПам.

Модель, яку розглядають у групі Наталухи, має дозволити акумулювати всі додаткові гроші як певний спецфонд, який можна витрачати тільки на оборону.

У моделі від ОП, яка фокусується на концептуальному "обіленні" економіки, усі податки на доходи фізосіб, а це приблизно 40% надходжень, підуть у місцеві бюджети.

"Обидві концепції схожі в оцінках надходжень, які можна буде закумулювати для бюджету. За середньозваженого сценарію, додаткові надходження можуть скласти від 200 до 350 мільярдів гривень за рік. Враховуючи, що весь бюджет Міноборони на закупівлю озброєння для ЗСУ в 2024 році складає орієнтовно 270 мільярдів гривень, економічне бронювання могло б забезпечити подвоєння бюджету на зброю", - пише УП.

12 лютого президент Володимир Зеленський підписав закони про продовження загальної мобілізації і воєнного стану.

Цього місяця Верховна Рада ухвалила у першому читанні урядовий законопроєкт про мобілізацію.

Зараз ви читаєте новину «Працівник має отримувати 35 тис. грн зарплати. Офіс президента придумав "економічну бронь"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути