![Поставки антрациту із зони АТО припинилися](https://static.gazeta.ua/img/cache/preview/704/704727_w_300.jpg?v=0)
З 1 червня поставки антрацитового вугілля із зони АТО припинилися.
Про це заявив голова Національної комісії, яка здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, Дмитро Вовк на обговоренні в парламентському комітеті з питань паливо-енергетичного комплексу проблеми формування ціни на вугілля, повідомляє "УНІАН".
Він також зазначив, що імпортні поставки такого вугілля можуть досягати лише 400 тис. тонн в місяць при загальному споживанні 1 млн тонн в місяць.
"Поставки вугілля антрацитової групи морським шляхом можуть становити 400 тис. тонн на місяць. Загальна потреба українських ТЕС у такому вугіллі становить 1 млн тонн на місяць", - розповів Вовк.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Традиційна енергетика: дешево та сердито
Як відомо, Україна почала відчувати гострий дефіцит енергетичного вугілля з літа 2014 року, коли внаслідок воєнних дій втратила контроль над частиною Донбасу, де розташована більшість шахт з видобутку антрацитового вугілля.
Нині, близько 60% електроенергії в Україні, генерують АЕС, решту виробляють ТЕС шляхом спалювання газу і вугілля, а також гідроелектростанції і "зелена" енергетика.
Через воєнні дії на Донбасі Україна значно скоротила видобуток вугілля, тому влада вирішила імпортувати вугілля з Австралії (одне судно придбала ДТЕК), ПАР, Росії.
Наприкінці травня поточного року міністр енергетики і вугільної промисловості Ігор Насалик заявив, що Україна цього року не закуповуватиме антрацитового вугілля в Південно-Африканській Республіці.
Раніше повідомлялось, ЛНР і ДНР торік щомісяця до Росії вивозили 100 тис. т антрациту. Компанії-експортери заробили на цьому від $ 25 млн до $ 75 млн.
Коментарі
4