Понад чверть населення України перебуває за межею бідності.
Про це заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова на Соціальному форумі Ради ООН.
Вона зауважила, що попри збільшення рівня оплати праці спостерігається бідність тих, хто працює. За оцінками експертів, кожному третьому не вистачає заробітної плати на задоволення необхідних життєвих потреб, а кожен другий працює на умовах вторинної зайнятості.
Зі слів Денісової, на 24% зросла заборгованість з виплати заробітної плати. Вона становить $200 млн. Пенсію в розмірі нижче або на рівні межі монетарної бідності отримують близько 80% наших пенсіонерів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці стали менше витрачати грошей: на чому економлять
"Через збройний конфлікт на сході понад півтора мільйона українських громадян змушені були залишити рідні домівки. Особливої уваги потребує питання забезпечення їх житлом", - каже Людмила Денісова.
З її слів, проблема бідності посилилася в умовах пандемії Covid-19. Зріс рівень зубожіння та безробіття, немає належного соціального забезпечення осіб з інвалідністю та малозабезпечених громадян, а доступ до дистанційного онлайн-навчання більшості дітей із малозабезпечених сімей є обмеженим.
Згідно з прогнозом Світового банку, кількість людей, які перебувають у стані крайньої бідності, цього року збільшиться на 88-115 млн через пандемію коронавірусу, а за 2020-2021 роки - на 150 млн.
Коментарі