У США і європейських країнах для неплатників аліментів застосовують жорсткіші покарання, ніж в Україні.
"У Німеччині діють примусові роботи, конфіскація і продаж майна боржника на користь дитини або тюремне ув'язнення. У Канаді - позбавлення ліцензії на полювання і риболовлю, публікація фото неплатників в інтернеті. При цьому німецькі діти отримують аліменти до 25 років. За канадським законодавством, батьки зобов'язані оплачувати навчання своїх дітей до 27 років", - каже начальник Головного територіального управління юстиції в Київській області Олексій Шевченко, пише "Українська правда".
За його словами, у Латвії неплатникам аліментів загрожує позбавлення водійських прав, відмова в реєстрації автомобіля або у видачі талонів техогляду. У Франції, Італії, Азербайджані та США неплатників можуть позбавити волі.
"У США бувають випадки, коли один з батьків виплачує аліменти не лише на утримання своїх дітей, а й забезпечує колишню дружину або чоловіка. Навіть якщо ті одружилися повторно. Найбільш радикальної санкцією за несплату боргів по аліментах у США є позбавлення волі на різні терміни - від кількох днів до кількох років", - коментує Шевченко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З початку року сплатили 892 млн грн аліментів
У країнах розмір аліментів відрізняється.
"У Німеччині чим вищий дохід батьків, тим більше доведеться заплатити. Крім того, розмір коштів на утримання дітей залежить від їх віку. Старші спадкоємці отримують більші суми. В середньому в більшості європейських країн розмір аліментів становить близько 30% від доходу того, хто платить. Щоправда латвійські батьки платять фіксовану частку від розміру середньої по країні заробітной плати. У США частка на забезпечення дітей іноді досягає 50% доходу платника", - наголосив Шевченко.
В Україні при середній номінальній зарплаті в більш ніж 8,7 тис. грн мінімальний розмір аліментів становить 900 грн.
У Верховній Раді зареєстровано пакет законопроектів, які передбачають посилення відповідальності неплатників аліментів. Серед основних новацій - збільшення мінімального розміру аліментів з 900 до 2000 грн, автоматичне зростання боргу при його несплаті понад рік і більше, кримінальна відповідальність за відмову від суспільно корисних робіт, право дітей на частку спільного майна колишнього подружжя.
Коментарі