Торік найдорожчою країною для життя у ЄС виявилася Данія. Місцеві витрачають на 41% більше, ніж у середньому жителі Євросоюзу.
Якщо не враховувати країн ЄС, то найдорожче жити в Швейцарії. У середньому зарплата становить $6,1 тис., або майже 168 тис. грн. За оренду однокімнатної квартири треба віддати $1,6 тис., комунальні послуги - $218. Поїздка в громадському транспорті обійдеться $4, страва в ресторані - $27, капучино - $5. Абонемент у спортзал на місяць коштує $93,6, похід у кіно - $20, пише "Сегодня".
Найдешевше з країн ЄС жити в Болгарії. У середньому місцеві витрачають на 47% менше грошей, ніж жителі інших країн.
У Польщі продукти коштують на 30% дешевше, ніж у середньому в інших країнах. Водночас найдешевше придбати їжу та алкоголь - в Північній Македонії. Найдорожчий алкоголь у Європі продають у Норвегії - на 136% дорожче, порівняно з іншими країнами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим загрожує зростання мінімальної зарплати українців
Українці в середньому отримують $346, або 9571 грн на місяць. Оренда житла в великих містах у середньому коштує $307, або майже 8,5 тис. грн. За комуналку треба віддати $94, а у транспорті можна проїхатися за $0,25. Абонемент у фітнес-зал на місяць коштує $17,25, похід у кіно - $3,6, капучино - $1,04.
В Україні порівняно з європейськими країнами дешево коштує м'ясо, алкоголь і сигарети.
Цьогоріч в Україні фіксують рекордну вартість полуниці, черешень, персиків, абрикосів і кавунів. Ціни зросли через заморозки наприкінці весни та дощі на початку літа.
Коментарі