Троє з п'яти українців працюють не за фахом через низьку оплату праці і відсутність вакансій.
Про це повідомляє міжнародний кадровий портал hh.ua на основі даних власного дослідження.
Найчастіше до зміни професії українців підштовхує незадоволеність зарплатою, зазначають рекрутери. Про це заявила третина опитаних. Понад чверть зазнали труднощів із пошуком роботи, в зв'язку з чим прийняли рішення щодо перекваліфікації. Чверть "білих комірців" розчарувалися в обраному напрямку і ще трохи більш як 20% вирішили спробувати себе в чомусь іншому.
Серед тих, хто змушений змінити рід діяльності, чверть хотіли б повернутися в "свою" професію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо, кому легше влаштуватися на роботу
Кожен шостий змінив професію через відсутність кар'єрних перспектив на колишній роботі. А один з десяти просто "згорів" на ній.
А ось через складність роботи сферу діяльності змінюють значно рідше. Також практично не має значення престижність професії.
Більшість "білих комірців" не шкодують про зміну професії та раді, що все склалося саме так. Двоє з п'яти вважають, що зробили правильний вибір, оскільки повністю задоволені своєю роботою. Менш як третина раді, що працюють не за фахом, не дивлячись на незадоволеність поточною роботою. І трохи більш як чверть задоволені своєю роботою, але шкодують, що працюють не за профілем. Жінки схильні найбільше шкодувати про те, що колись обрали роботу не за фахом, зазначають кадровики.
Коментарі