Понеділок, 19 листопада 2012 10:11

Податкова пообіцяла спілкуватися з власниками касових апаратів дистанційно

Податкова пообіцяла спілкуватися з власниками касових апаратів дистанційно
ДПС впроваджує електронну контрольну стрічку. Фото: vsapravda.info

Підприємці, які працюють з касовими апаратами, у 2013 році звітуватимуть до Державної податкової служби (ДПС) в автоматичному режимі.

Як повідомляє прес-служба ДПС, це стане можливим завдяки впровадженню електронної контрольної стрічки реєстраторів розрахункових операцій.

"Копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків формуватимуться на контрольній стрічці у пам'яті касового апарату або пам'яті модему, який до нього приєднаний. Один раз на добу цей звіт автоматично передаватиметься до серверу обробки інформації ДПС", - зазначено в повідомленні.

Аналітики Податкової запевнили, що таке нововведення позбавить суб'єктів господарювання необхідності закуповувати і зберігати протягом 3-х років паперову контрольну стрічку.

"У свою чергу електронне звітування надасть можливість дистанційного контролю за суб'єктами господарювання, що здійснюють розрахунки у готівковій формі, та дозволить ще більше зменшити кількість перевірок таких платників", - вважають у Податковій.

Нині  більшість перевірок цієї категорії платників проводиться за заявами громадян та інформацією від державних органів про наявність правопорушень у суб'єктів господарювання і є "виключно крайнім" засобом впливу на недобросовісних підприємців.

За даними ДПС, у 2012 році кількість перевірок підприємств, які використовують касові апарати, скорочена вдвічі порівняно з минулим роком. А перевірки малих підприємств цієї групи взагалі у 6 разів. Так, за 10 місяців поточного року було проведено 22 тис. таких перевірок, з яких малого бізнесу лише  2,7 тис.

Зараз ви читаєте новину «Податкова пообіцяла спілкуватися з власниками касових апаратів дистанційно». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 26481
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути