В Україні подешевшала картопля. У гурті у середньому коштує 9,6 грн/кг.
"Стрімко ціна зросла наприкінці серпня — у першій половині жовтня. Вітчизняна картопля дозріла пізніше. Продукцію активно купували через новини про поганий врожай. Крім того, населення пам'ятає цибулю по 25-28 гривень за кілограм. Щоб задовольнити попит, картоплю почали імпортувати з Білорусі. Щоправда трейдери не розрахували і завезли більше, ніж треба. Поставки є досі, але меншими обсягами", - розповіла Gazeta.ua експерт плодоовочевого ринку Тетяна Гетьман.
За її словами, є багато нарікань на якість білоруської картоплі як від гуртових, так і роздрібних покупців.
"Картоплю з Білорусі закладають на зберігання. Є ризик, що вона згниє у сховищах. Наприклад, український фермер розуміє, як зберігатиметься продукція, бо знає технологію, за якою вирощував її", - пояснює Гетьман.
Додає, що у держави немає інструменту, щоб оцінити реальну пропозицію вітчизняної картоплі.
"Можливий варіант, що її фермери заклали в овочесховища. Якщо продукція швидко псуватиметься, розпродувати почнуть у грудні. Ціна впаде. Якщо виробники притримуватимуть картоплю до весни, взимку вона стрімко подорожчає. Доведеться знову імпортувати. Вартість картоплі залежатиме від цін у Європі та курсу валют в Україні", - каже експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що подорожчало за останній тиждень
Наголошує, що порівняно з минулим роком маємо більший врожай інших овочів борщового набору.
"Їх активно закладають на зберігання. Але ціни по всім позиціям менші, ніж в аналогічний період торік. Морква у гурті коштує 5 гривень за кілограм, буряк — 4,8. Кілограм цибулі продають по 7,2 гривень, а капусти — по 4,2. Взимку навряд чи матимемо дефіцит. Якщо своєї продукції не вистачить, почнемо більше завозити з-за кордону", - резюмувала Гетьман.
У липні-вересні Україна закупила за кордоном 6,8 тис. т яблук. Це найбільший обсяг імпорту за аналогічний період останні 3 роки. Експорт яблук у 2,5 рази менший за імпорт. За кордон Україна у липні-вересні продала 2,6 тис. т.
Коментарі