В Україні треба запустити другий рівень пенсійної системи — накопичувальний. Люди зможуть самостійно заощаджувати гроші на пенсію та не залежали від держави, розповів Gazeta.ua фінансовий експерт Олексій Кущ.
"Сьогодні Пенсійний фонд по суті банкрут. Його дефіцит становить понад 170 мільярдів гривень. Фонд необхідно ліквідовувати. Людям, молодшим за 35 років, треба дати можливість заробити пенсію завдяки накопичувальній системі. Для цього єдиний соціальний внесок розділити на дві частини. Одна йтиме в держбюджет, друга — на персональні рахунки українців", - пояснює Кущ.
За його словами, зараз обговорюють корупційні моделі запуску накопичувальної системи. Хочуть створити мегадержавний регулятор, який буде акредитувати ручні недержавні пенсійні фонди і перерозподіляти фінансові потоки.
"Про накопичувальну пенсію в Україні почали говорити у 2003-му. Тоді запуск другого рівня перенесли. Досі маємо солідарну пенсійну систему. Ніхто не хоче проводити реальних реформ", - каже економіст Олександр Охріменко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Все в країні припинять фінансувати, а пенсії і далі виплачуватимуть - Новак
Щоб запровадити повноцінну накопичувальну пенсійну систему треба створити відповідну інфраструктуру, пояснюють в Мінсоцполітики.
"Необхідно зробити актуальні розрахунки, хто платить, скільки відсотків і чи буде це вигідно людині. Крім того, накопичення – це довгі гроші. Має бути ринок, куди можна інвестувати. В України його немає. Щоправда перші кроки до запуску накопичувального рівня вже зробили. З 1 липня 2020 року роботу недержавних пенсійних фондів регулюватиме Нацкомісія з цінних паперів фондового ринку. Це передбачає закон про "спліт", ухвалений 12 вересня", - говорить міністр соціальної політики Юлія Соколовська.
Накопичувальний пенсійний рівень мав запрацювати з 1 січня 2019-го. Тоді терміни запуску перенесли на січень 2020 року.
Коментарі