Минулого тижня Верховна Рада затвердила держбюджет на 2018 рік. У бюджеті виділили 70 млрд грн на субсидії.
Під час презентації проекту Володимир Гройсман заявив, що українці, які потребують допомоги, зможуть легко і безперешкодно отримати дотацію, пише ubr.ua.
Попри це, в "Положенні про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату ЖКП" навели перелік причин, за яких можна не отримати субсидію.
Так, українець може не отримати дотацію, якщо попередньо не сплатив за споживання послуг, вартість яких перевищує фіндопомогу. Виняток становить той випадок, коли затримали зарплату або пенсію. Важливо, щоб це документально підтверджувалося. Після погашення заборгованості, громадянин може відновити субсидію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Ціни неодмінно зростуть" - економіст про можливе підвищення мінімалки
Крім цього, держава відмовлятиме у субсидії тим, хто надає недостовірні дані про власний дохід. Також субсидію можна не отримати, якщо громадянин змінив місце проживання. Щоб відновити її, потрібно ще раз оформити документи вже за новою адресою. У разі смерті отримувача допомоги, держава припиняє виплачувати дотації.
Ініціатором відміни субсидії може виступати соціальний інспектор, якщо він виявив ознаки порушень матеріально-побутових умов. Також держава припиняє фіндопомогу у разі заяви від власника чи орендаря.
9 листопада Верховна Рада ухвалила закон про житлово-комунальні послуги. Запровадять абонплату за холодну, гарячу воду й опалення. Її розмір поки невідомий. Абонплату протягом 6 місяців має розрахувати Кабмін. З 1 січня 2019 року запровадять пеню за несвоєчасну сплату рахунків за комунальні послуги — 0,01% за кожен день.
Коментарі