вівторок, 15 вересня 2020 12:05

З досвіду ЄС. Навіщо Україні знижувати ПДВ для аграріїв

З досвіду ЄС. Навіщо Україні знижувати ПДВ для аграріїв
Багато країн ЄС зберігають досить низькі ставки ПДВ - на рівні 7-11%. Фото: www.golos.com.ua

Зниження ставки ПДВ для аграрного сектора збільшує число платників податків і суми податкових відрахувань. Європейські країни успішно використовують цей інструмент для підтримки національних економік, у тому числі в період коронакризи.

Багато країн ЄС зберігають досить низькі ставки ПДВ - на рівні 7-11%. При цьому дотують сільське господарство і у зв'язку з кризою надають виробникам додаткові податкові преференції. Наприклад, уряд Німеччини знизив ПДВ з 19% до 16% на всі товари терміном на півроку - до грудня 2020 року. Таким чином в країні намагаються стимулювати споживання і підтримати галузі, які найбільш постраждали від пандемії.

У Латвії з початку 2018 року триває податковий експеримент для виробників сільгосппродукції - ставку ПДВ знизили з 21% до 5%. Уже за перші півроку число платників податків збільшилась на 4%, а оборот грошей в овочівництві і плодівництві - на 9%. Такий режим діє до кінця 2020 року. На думку економіста інвестиційного департаменту FAO Андрія Ярмака, зниження ставки ПДВ стимулює детінізацію агровиробництва: "Легалізація розрахунків і доходів істотно спростить ведення бізнесу та знизить його ризики. Крім того, спроститься доступ до фінансування".

Відповідний законопроект зареєстрований у Верховній Раді. Українські аграрії і профільні асоціації неодноразово закликали депутатів прискорити його розгляд.

Зокрема, закон №3656 пропонує знизити ПДВ з 20% до 14% на велику рогату худобу і живих свиней, незбиране молоко, пшеницю, жито, ячмінь, овес, кукурудзу, соєві боби, цукровий буряк, насіння льону, суріпки, ріпаку, соняшнику, насіння і плоди інших олійних культур.

Очікується, що законопроект стимулює детінізацію АПК, створить рівні податкові умови для агровиробників, дозволить їм збільшити витрати на оновлення техніки і розвиток господарств. Цей крок покликаний трохи компенсувати втрату обігових коштів в результаті скасування спецрежиму ПДВ в 2017 році.

Зараз ви читаєте новину «З досвіду ЄС. Навіщо Україні знижувати ПДВ для аграріїв». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути