Ексклюзиви
Вівторок, 29 грудня 2020 21:10

Підвищення мінімальної зарплати у січні: хто отримуватиме більше і як це вплине на ціни

Підвищення мінімальної зарплати у січні: хто отримуватиме більше і як це вплине на ціни
Українці в основному змін не помітять. Фото: pexels.com

З 1 січня 2021 року мінімальна зарплата зросте до 6 тис. У грудні її планують підвищити ще на 500 грн. Це ляже тягарем в основному на приватного роботодавця. Оскільки на сьогодні 85% робочих місць в Україні забезпечують приватні компанії, розповів Gazeta.ua економіст Андрій Новак.

"Тільки 15% робочих місць - це державний сектор: система управління, підприємства. А там вже давно ніхто на мінімальну зарплату не працює. Тільки найбільш некваліфіковані працівники – прибиральники, охоронці" - каже економіст.

За його словами, українці в основному змін не помітять.

"В Україні існує таке явище як зарплата в конвертах. Примусове підвищення мінімалки частково виведе частину зарплат з тіні у легальну бухгалтерію. Але це не означає, що роботодавці повинні будуть платити більше. Просто більшу частину зарплати треба буде показувати в бухгалтерії, а меншу – в конверті. Сумарно працівнику навряд чи будуть щось більше виплачувати", - говорить Андрій Новак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прибуток упав до нуля: на чому економили українці в 2020 році

Також, він наголосив, що підвищення рівня мінімалки навряд чи стане причиною зростання цін в Україні.

"По-перше це підвищення буде стосуватися тільки тих, хто дійсно отримував мінімальну зарплату, а це невелика частка працівників. А по-друге зараз ми відзначаємо загальне зниження купівельної спроможності. Тож зайвих коштів, щоб реалізовувати якійсь інфляційний сплеск в українців немає. Зараз маємо не інфляцію попиту, а інфляцію собівартості продукції, через динамічне зростання вартості енергоносіїв. Саме це призводить до зростання цін, а не те, що невеличкій кількості людей підняли зарплату", - пояснив експерт.

Економіст наголосив, що збільшувати розмір мінімалки потрібно якомога частіше.

"Враховуючи загальний дуже низький рівень зарплат, який є причиною масової трудової міграції з України, то я би підвищував мінімалку набагато частіше. Адже ми скоро втратимо більшість працездатного населення і залишимось в країні з дітьми та пенсіонерами", - підкреслив він.

Середня номінальна заробітна плата в листопаді становила 11 987 грн. Це на 1,5%, або на 187 грн менше жовтневого показника - 12 174 грн.

Зараз ви читаєте новину «Підвищення мінімальної зарплати у січні: хто отримуватиме більше і як це вплине на ціни». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 26717
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути