За прогнозами Міжнародного валютного фонду, 2023 рік буде важким для світової економіки. На ситуацію впливають низка факторів.
Йдеться, зокрема, про наслідки пандемії та війну в Україні. Про це сказала директорка-розпорядниця Фонду Крісталіна Георгієва під час виступу на China Development Forum в неділю.
За її словами, глобальне зростання сповільниться до рівня нижче ніж 3%.
"На економічну активність давлять наслідки пандемії, війна в Україні та посилення монетарної політики. Навіть з кращим прогнозом на 2024-й глобальне зростання залишатиметься значно гіршим за історичний середній показник 3,8%", – сказала Георгієва.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи друкуватиме Україна гроші: в НБУ розповіли про плани на рік
Вона додала, що є ризик геоекономічної фрагментації світової економіки. Тобто світ може розколотися на кілька економічних блоків, які конкуруватимуть між собою. Такий сценарій лише зробить усіх біднішими та вразливішими.
"Разом ці фактори означають, що перспективи світової економіки в середньостроковій перспективі, ймовірно, залишаться слабкими", – сказала Георгієва.
Вона також вказала на ризики для фінансової стабільності внаслідок підвищення відсоткових ставок більшістю центральних банків світу. Це уже призвело до потрясінь в банківському секторі США та Європи. В МВФ сподіваються, що на цьому тлі Китаю вдасться стати локомотивом для світової економіки.
"Потужне відновлення означає, що у 2023 році на Китай припадатиме приблизно третина світового зростання, що сприятиме довгоочікуваному розвитку світової економіки. Крім прямого внеску в глобальне зростання, наш аналіз показує, що зростання ВВП Китаю на один відсотковий пункт призводить до збільшення зростання в інших азійських економіках у середньому на 0,3 відсоткового пункту – бажане підвищення", – сказала Георгієва.
Міжнародний валютний фонд (МВФ) досяг угоди щодо чотирирічної програми підтримки України на суму в $15,6 млрд. Угоду ще має затвердити Рада директорів Міжнародного валютного фонду.
2023 року країни G7 мають намір виділити Україні $39 млрд фінансової допомоги. Про це йдеться у документі, прийнятому за підсумками зустрічі міністрів фінансів та голів Центробанків країн G7.
Коментарі