Відбувся перший в Україні відкритий аукціон з продажу бурштину-сирцю. На ньому продали 627 кг каменю на 21,7 млн грн.
На торги виставили 1,84 т бурштину, який офіційно видобули працівники КП "Волиньприродресурс", передає пресслужба Волинської обласної ради.
До продажу пропонували бурштин 9 фракцій за різними цінами.
Зокрема, бурштин фракції від 0 до 2 г продавався одним лотом. Його загальна вага становила понад 18,8 кг. Ціна стартувала від $20 за 1 кг. В результаті торгів лот продано по $50 за кг.
Найдорожче планували продати бурштин фракції 300-500 г. За нього ціна стартувала від $2870 за 1 кг.
Бурштин фракції від 500 до 1000 г не продали, бо це каміння має намір закупити Міністерство фінансів для Музею дорогоцінного каміння та металів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Рівненщині продали 3 дозволи на легальний видобуток бурштину
Найбільші продані лоти: 100 кг бурштину фракції 100 - 200 г за ціною $2100 за 1 кг, а також 200 кг бурштину фракції 20-50 г за ціною $1690 за 1 кг.
Аукціони планують проводити щомісяця.
"На цьому аукціоні було два іноземні учасники. Маємо амбіції в майбутньому стати серйозним гравцем на міжнародній арені. Від реалізації сирцю будемо переходити до виробництва та реалізації ювелірних виробів", - каже в.о. директора КП "Волиньприродресурс" Анатолій Капустюк.
В Україні запаси бурштину відомі у Рівненській, Волинській, Житомирській областях. Вони розташовані переважно в північній частині кожної з областей. Залягають на глибинах до 20-30 м. Точних оцінок запасів немає, оскільки вони вивчені мало.




















Коментарі