Досягнення домовленості між Україною та Міжнародним валютним фондом під час візиту місії цієї організації 29 серпня є малоймовірним.
Таку думку в коментарі Gazeta.ua висловив старший економіст міжнародного центру перспективних досліджень Ільдар Газізулін.
"Важко уявити, що переговори зрушать з місця. МВФ наполягатиме на виконанні умов надання чергової позички, зокрема на підвищенні тарифів на газ для населення, але уряд цього робити не планує. Отже, переговорна група може просто опинитися у глухому куті", - сказав він.
За його словами, нинішні ціни на газ для населення є одним із чинників дефіциту НАК "Нафтогаз", покриттям якого також переймається МВФ.
"Якщо уряд доведе, що дефіцит "Нафтогазу" - не проблема, і компанія здатна покривати свої витрати без допомоги бюджету і, наприклад, ціна на імпортний газ зменшиться, лише тоді є шанс на те, що МВФ погодиться продовжити співпрацю", - вважає експерт..
Водночас він висловив думку, що МВФ може піти на поступки у питанні про збільшення планки дефіцит державного бюджету України.
"МВФ наполягає на 3,5% дефіциту, а Україна просить 5%. Щодо цього можна домовитися, тому що у більшості країн зараз дефіцит набагато вищий за 5%, і їм дуже складно його скоротити", - підкреслив він.
Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що місія МВФ відвідає Україну 29 серпня - 9 вересня.
Про те, що місію МВФ очікують незабаром, повідомила 9 серпня на брифінгу перший заступник глави Адміністрації президента Ірина Акімова. Вона висловила сподівання, що спірні питання з МВФ будуть вирішені найближчим часом.
Акімова тоді підкреслила, що МВФ цікавить не стільки сама ціна на газ, скільки фіскальна сторона покриття дефіциту "Нафтогазу".
За словами заступника голови АП, нині з цього питання ведеться спільна робота Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Міністерства фінансів та фахівців МВФ.
Коментарі