Україні у співпраці з МВФ слід врахувати помилки з досвіду Аргентини та звернути увагу на умови, на яких отримує кредити Польща.
Про це в ефірі радіо "Ера" заявив економічний експерт, лідер ВО "Нова Україна" Валерій Коновалюк.
Він нагадав, що слідування приписам Міжнародного валютного фонду призвело Аргентину до катастрофи у пенсійній системі.
"1,5 млн. аргентинських пенсіонерів взагалі залишилися без пенсій через МВФ. Ми знаходимося у схожій ситуації: за дефіциту Пенсійного фонду в 145 млрд грн. пенсійна реформа за рецептами МВФ може призвести до краху пенсійної системи", – зазначив експерт.
Разом з тим Коновалюк звернув увагу на Польщу, яка отримує кредити МВФ без будь-яких умов.
"Буквально кілька місяців тому Польщі надали майже 10 млрд євро без будь-яких умов. Нагадаю, йдеться про країну, з якої в 2004 р списали близько 100 млрд боргу перед вступом до Європейського союзу. За бажання, ми могли б отримувати кредити на хороших умовах", – наголосив лідер ВО "Нова Україна".
За словами Коновалюка, влада мала вивчити негативний і позитивний досвід отримання кредитів МВФ на прикладах різних країн та або відмовитися від них, або висунути свої умови.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Без індустріалізації Україна ще 10 років повертатиметься до рівня 2013 року – Коновалюк
"Оскільки влада не змогла отримати кредити на вигідних для українців умовах, доведеться виходити з рабства – з рабства МВФ", – резюмував він.
Раніше в інтерв'ю Валерій Коновалюк заявив, що якщо Україна продовжить сліпо слідувати всім вимогам Фонду, то повторить долю Перу і Греції.
"Держави Латинської Америки десятиліттями співпрацюють з МВФ, але до сих пір залишаються країнами третього світу. Якщо Україна хоче повторити їхню долю, то давайте й далі сліпо слідувати порадам Фонду. Але я переконаний, що наша країна заслуговує на краще. Тим більше, що всі можливості для розвитку у нас є", – зазначив Коновалюк.
З ініціативою добудувати ракетний крейсер "Україна", а не продавати його по запчастинах виступив економіст, лідер ВО "Нова Україна" Валерій Коновалюк.
Коментарі
1