В Україні суттєво подешевшала картопля. Виробники продають її за 4-5 грн/кг. На ринках роздрібні ціни 8-10 грн/кг.
"Зараз продають картопля середніх сортів, її не закладатимуть на зберігання. Середньої картоплі виростили більше торік. Погодні умови були сприятливими, ніщо не зашкодило плантаціям. Тому пропозиція картоплі зростає щоденно. Гуртова ціна 4-5 гривень не влаштовує виробників. Це на межі рентабельності, кажуть вони. Більш робоча ціна для них за останні роки була 8-9 і понад 10 гривень. Але пропозиція є, залишки подіти нікуди. Але не на смітник — на ринок і за доступнішими цінами", - розповів Gazeta.ua Олександр Хорєв, керівник проєкту "АПК-інформ: овочі й фрукти".
Зараз найдорожчим коренеплодом є морква. На базарах її продають за 25 грн/кг. Буряк коштує 20 грн.
"Стабільно реалізують буряк і моркву нового врожаю. Морква дешевшає, але залишається найдорожчим коренеплодом. З цибулею без змін, ціна тримається вища, ніж торік на 100 відсотків і більше. Торік зібрали набагато більше, і рання цибуля була дешевою", - каже експерт.
На ринках цибуля нового врожаю зараз коштує 14 грн/кг.
Ґрунтових томатів у продажу ще немає. Зараз продаються томати з плівкових теплиць і зі стаціонарних тепличних комбінатів. Плівкові реалізують за 12-19 грн, а комбінати продають за 22-25 грн. Це оптові ціни.
"У супермаркетах ціна на помідори сягає понад 30 гривень. Такою ціна буде, поки не почнуться томати з відкритого ґрунту. Це буде через тиждень-два. Комбінати продають дорожче, бо витрати на виробництво більші. Але в них стабільні терміни дозрівання, вони можуть формувати й певні періоди постачання в мережі. З комбінатами працювати зручніше, але продукція буде дорожчою", - зауважив Олександр Хорєв.
На ринках і в супермаркетах почали масово продавати капусту середніх сортів за 10 грн/кг. Вона буде до збирання пізньої, яку закладатимуть у сховища для зберігання на зиму.
"Ми ще потроху реалізуємо цибулю і капусту врожаю 2020 року. Торішню капусту в мережах уже не купиш. Але її ще беруть на засолювання, вона підходить для перероблення. Цибулі виростили торік багато, тому є ще залишки торішні. Якість її задовільна, вона пристойна для реалізації. Її багато в сховищах", - додав експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Картопля вже ніколи не буде дешевою - експерт
Огірки незначно подорожчали.
"Огірки сильно дешевшали на початку минулого тижня, бо збільшили пропозицію. Зараз завершили збирання врожаю у плівкових теплицях, а комбінати не знижують ціни, тому ціни навіть ростуть на огірки й томати. На всі основні сезонні позиції попит в Україні є і залишатиметься", - підсумував Олександр Хорєв.
Україна не має власного перероблення картоплі. Наш ринок відкритий для будь-якого імпорту, розповіла виконавча директорка Асоціації виробників картоплі Оксана Руженкова.
Торік було вироблено 20,7 млн т картоплі, з яких 98% вирощено господарствами населення. Сільгосппідприємствами - 367 тис. т.
Коментарі