Учорашня заява віце-прем'єр-міністра Павла Розенка про можливу відмову селян від газу є необдуманою й непослідовною. Про це Gazeta.ua розповів експерт із енергетики Олексій Хабатюк.
"Газ - це лише один з видів палива. І перше, про що варто думати державі - не те, чим палити, а скільки споживати. Слід зменшувати потребу в теплі. Газ подорожчав і всі інші види палива також будуть підтягуватися у ціні до нього. І це лише питання часу. Подорожчають дрова, пелети, потім - електроенергія", - сказав експерт
На його думку, треба розуміти, скільки коштуватиме кожен вид палива через 10 років. Електрика зараз недооцінена і робити пряме електричне опалення не варто.
"Якщо встановити акумулятор тепла і опалюватися за нічним тарифом, це буде у 4 рази дешевше. Якщо ж обігріватися тепловими насосами за нічним тарифом - то вартість енергії скоротиться у 16 разів. Але треба рахувати вартість обладнання та враховувати, коли воно окупиться", - наголосив Олексій Хабатюк.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Ціна на газ для населення - необґрунтована - експерт
Він також підкреслив, що утеплювати варто житло, яке прослужить ще десяток років. Утеплення перспективного будинку, або удосконалення його системи опалення, згодом зекономить гроші.
"Україна зараз має виробити свою енергетичну стратегію на майбутні десятиліття. Держава має визначитися з напрямком, який вид енергії буде дешевший. Наприклад Норвегія, яка добуває найбільше газу в Європі, своїм громадянам продає його по 1 тис. євро, при міжнародній ціні 200 євро. Зате у них дуже дешева електроенергія від гідроелектростанцій. І все опалення електричне. А газ продають на міжнародному ринку, заробляють гроші і підтримують високі соціальні стандарти. Якщо ми виберемо шлях відмови від газу, треба буде стимулювати утеплення, виробництво теплових насосів, заохочувати людей їх встановлювати і через 20 років відмовитися від газу", - розповів експерт.
Нагадаємо, вчора віце-прем'єр-міністр Павло Розенко в ефірі одного з телеканалів запропонував жителям сільської місцевості подумати над відмовою від газу. Він зазначив, що ціна на газ в Україні не буде зменшуватися, а тому необхідно шукати альтернативи.
Як повідомлялося, з 1 травня уряд встановив єдину ціну на газ для населення – 6,88 грн/куб. м (6 879 тис. грн за 1 тис. куб. м), яка дорівнює закупівельній вартості імпортованого в країну природного газу.
Коментарі