Шахраї у соцмережах і месенджерах активно надсилають фальшиві повідомлення від імені родичів і друзів. Таким чином, аферисти виманюють гроші в українців.
Нещодавно, шахраї від імені Олени Вертинської у Skype просили її найкращих друзів перевести дві тисячі гривень, пише "Сегодня".
"Коли поверталася додому з роботи, мені почали телефонувати друзі. Виявляється, що з мого особистого Skype цілий день приходили повідомлення з проханням перерахувати кошти", – каже Олена Вертинська.
Аферисти навчилися повністю імітувати стиль спілкування жертви.
"Повідомлення шахраїв повністю копіювали мій стилі. Ті ж смайли, ті ж знаки пунктуації", - розповіла Олена.
Щоправда, один із друзів поділився з аферистами паролем і логіном свого онлайн-банкінгу. Вкрадені гроші йому повернути не вдалося. Зміг лише заблокувати картку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерти порадили, як захистити банківську картку від шахраїв
Експерти зауважують, що перед тим, як зламати сторінку, аферисти збирають інформацію про жертву і її оточення. Таким чином, вони досліджують, хто без зайвих питань може перевести кошти.
"Це займає мінімум часу. Українці власноруч у соцмережах викладають особисті фото, дані про близьких та друзів", - наголошує глава Інтернет асоціації Олександр Федієнко.
Він радить домовитися з близькими про кодове слово чи символ у разі критичних ситуацій. Також придумати складний пароль і прив'язати акаунт до номера мобільного телефону.
Служба безпеки розсекретила групу зловмисників, які шляхом шахрайства викрали понад 10 млн грн з більш, ніж 1,5 тис. банківських карток. За даними СБУ, шахраї використовували шкідливе програмне забезпечення для зараження та злому систем фінустанов. Таким чином, отримували можливість несанкціонованого доступу до банківських даних.
Коментарі