Нова банкнота номіналом 1000 грн не вплине на зростання цін чи знецінення національної валюти, розповів Gazeta.ua економіст Олександр Охріменко.
"Створення нової купюри великого номіналу обговорюють давно. Її можна було вести і раніше. Адже ціни зросли, а гроші знецінилися. Ще 5 років тому зарплату 3 тисячі гривень вважали нормальною. Зараз 10 тисяч гривень не на все вистачає", - пояснює економіст.
За його словами, через появу нових грошей інфляція не зросте. На неї впливає безготівкова емісія гривні.
Водночас фінансовий експерт Олексій Кущ рішення вести в грошовий обіг банкноту номіналом 1000 грн називає помилковим.
"Останнім часом Національний банк навпаки анонсував розбудову безготівкових розрахунків. Говорив про випуск цифрової та електронної гривні. Тепер вирішив запровадити банкноту 1000 гривень", - пояснив фінансовий експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацбанк випустить металеві 5 і 10 грн: назвали дату
За його словами, це негативний сигнал як для населення, так і бізнесу.
"Ми живемо в епоху поведінкової економіки. На рішення впливають не просто сухі економічні фактори, а й психологічні та поведінкові. Це може мати ефект посилення інфляційних очікувань", - наголосив Олексій Кущ.
25 червня Нацбанк представив банкноту номіналом 1000 грн. Її введуть в обіг із 25 жовтня. За розміром нова купюра більша за банкноти інших номіналів. Має блакитний колір. На лицьовому боці зображено портрет першого президента Української академії наук Володимира Вернадського. На зворотному - будівля Президії Національної академії наук України.
Коментарі