"Банк "Фінанси та Кредит" був неплатоспроможним вже 2009-го. Але йому видали рефінансування. Таким чином продовжили агонію на наступні 7 років", – так говорила про банкрутство фінустанови 2015-го тодішня голова Нацбанку Валерія Гонтарєва.
Банк "Фінанси та Кредит" регулятор визнав неплатоспроможним 17 вересня 2015-го. Проблеми з виплатами українцям почалися ще 2014-го. У першому кварталі наступного року збиток банку становив 715 млн грн. Фінустанова фактично була неплатоспроможна, але продовжувала нести операційні витрати на свою діяльність.
"Основний акціонер банку Костянтин Жеваго не виконав графік, пов'язаний як із надходженнями від його наявного бізнесу, так і з продажем його непрофільних активів. Це призвело до падіння коштів на коррахунку банку і стало причиною визнання його неплатоспроможним", - казала Валерія Гонтерева в інтерв'ю Інтерфаксу.
2009-2010-х НБУ надав банку "Фінанси та Кредит" рефінансування 6,4 млрд грн декількома траншами. Водночас капітал банку становив 2 млрд грн. У червні 2014-го кредитний портфель банку становив 29 млрд грн. Із них 22 млрд – кредити, пов'язані з самим акціонером.
У 93,2% всіх вкладників банку розмір вкладу не перевищував 200 тис. грн - гарантовану суму повернення. Йдеться про 234 тис. осіб.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ побачив просвітлення ситуації в Україні
Повертати вклади Фонд гарантування вкладів почав 23 грудня 2015-го. За перший тиждень виплат вкладники отримали 2,5 млрд грн. Це близько 40% від загальної суми відшкодування - 6,5 млрд грн.
"Фонд гарантування вкладів фізичних осіб продовжує відшкодовувати кошти вкладникам АТ "Банк "Фінанси та Кредит". Щоб отримати гарантовану суму, необхідно звернутись до установ банків-агентів із паспортом та ідентифікаційним кодом. Вкладники мають право отримати відшкодування у розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше 200 тис. грн", - наголосили у ФГВФО.
Банк "Фінанси і Кредит" заснували1990-го. Його основним бенефіціаром був український бізнесмен, народний депутат Костянтин Жеваго. На 1 липня 2015-го розмір загальних активів банку становив 38,88 млрд грн. Він займав 10 місце серед 127 діючих у країні банків. Його зобов'язання перед фізособами дорівнювали 16,98 млрд грн, у тому числі у валюті - 11,61 млрд грн.
Коментарі