Національний банк опосередковано тисне на акціонерів фінансових установ. Вони змушені йти на самоліквідацію банку. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ.
"Нацбанк провадить красиву риторику. Мовляв, акціонери, які не можуть розвивати свої банки, мають закривати їх за спрощеною процедурою. У цьому регулятор буде їм допомагати. За нинішніх умов, коли більш як половина економіки перебуває у тіньовому секторі, наївно говорити про прибуткові бізнес-моделі у фінансовій галузі. НБУ має створити максимально сприятливі умови для прозорого і конкурентного банківського середовища. Натомість створює умови, за яких багато акціонерів не бачать причин залишатися на фінансовому ринку. Великі банки продають, а малі ліквідують", – говорить Кущ.
Найбільша проблема в тому, що навіть "здорові" банки не бачать фінансового зиску в нарощуванні капіталу за графіком, запровадженим НБУ.
"Акціонери не хочуть вкладати десятки мільйонів гривень, коли кредитування немає, велика девальвація та інфляція, а ринок стагнує. Виникає вибір - або кидати гроші в прірву, або ліквідувати банк", – коментує банкір.
За його словами, у подальшому слід очікувати нових випадків самоліквідації банків.
"Будуть і самоліквідації, ліквідації і банкрутства банків. Цей процес не дійшов до фінальної стадії", – говорить експерт.
Читайте також: Адвокат розповів, кому банки-банкрути не повертають гроші
Нагадаємо, НБУ відкликав ліцензії "Фінанс Банку" та "Інвестиційно-трастового банку". Раніше акціонери фінустанов прийняли рішення про їх самоліквідацію.
Коментарі