Ексклюзиви
Пʼятниця, 12 жовтня 2018 12:40

Назвали п'ятірку найпривабливіших для інвестицій українських міст

Назвали п'ятірку найпривабливіших для інвестицій українських міст
Перше місце у рейтингу здобув Івано-Франківськ, отримавши 15 балів з 20 можливих. Фото:investgazeta.ua

Українське представництво міжнародної антикорупційної мережі Transparency International виміряло прозорість інвестиційної сфери 100 найбільших міст України.

Івано-Франківськ став найкращим містом в Україні відповідно до показників інвестиційної прозорості, - повідомляють на сайті організації.

У містах перевіряли наявність антикорупційних програм, політику щодо конфлікту інтересів у міських радах, проведення перевірки діяльності підприємств міста, наявність інструментів і можливостей у інвестиційному секторі та інше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що буде з доларом до кінця року: прогноз аналітика

Перше місце у рейтингу здобув Івано-Франківськ, отримавши 15 балів із 20 можливих. Для досягнення максимального показника місту радять впровадити електронні аукціони сезонної торгівлі, підключити місто до платформи, яка допомагатиме людям відкрити власний бізнес, опублікувати перелік чинних регуляторних актів, включити до членів виконавчого комітету підприємців. Найкращою практикою Івано-Франківська було визнано Інвестиційний портал міста.

Друге місце посів Київ, третє – Вінниця, четверте – Львів, а п'яте у Білої Церкви Київської області.

Над дослідженням спільно з експертами організації працювали іноземні інвестори, українські підприємства та соціальні підрозділи міських урядів. Всього було сформовано 17 індикаторів, які мали відобразити реальну прозорість міста в інвестиційній сфері. Найнепрозорішим з 17 виявився індикатор підключення до офіційної платформи, яка допомагає людям відкрити власний бізнес – лише у Вінниці та Житомира наявне підключення. Найпрозорішим є індикатор щодо розміщення на сайті інформації про інвестиційні об'єкти/проекти, які пропонуються міською владою незалежно від форми власності, – у 69% міст наявна ця інформація.

"Результати такого дослідження допоможуть зменшити корупційні ризики, полегшать процес інвестування та створення нового бізнесу на місцевому рівні", – зазначили в Transparency International.

Прямі іноземні інвестиції за минулий рік становили 2 млрд дол. Це на 1,5 млрд менше, ніж позаторік. Інвестор не йде в Україну, а навпаки — виходить. Пояснюється це не корупцією, а непрогнозованістю політики уряду й особливо Нацбанку.

Зараз ви читаєте новину «Назвали п'ятірку найпривабливіших для інвестицій українських міст». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 17936
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути
Погода