В Україні зареєстровано понад мільйон активних підприємств. 771 компанія не виплачує зарплату своїм співробітникам. Є підприємства, які заборгували виплати одразу 3559 працівникам.
За даними реєстру боржників по зарплатах, найбільше заборгували роботодавці Харківської та Київської області - 53 і 60 млн грн, відповідно. Найменше — Івано-Франківської (0,36 млн грн) і Чернівецької області (0,17 млн грн), пише Opendatabot.
Найбільше підприємств з боргами по зарплаті нараховують у Київській і Дніпропетровській областях.
"Якщо роботодавець затримує зарплату, офіційно влаштований працівник може звернутися до суду. Отриманий документ про стягнення заборгованості він передає виконавчому органу за місцем знаходження боржника. Далі починається виконавче провадження по компанії. Після чого юридична особа потрапляє в реєстр боржників", - каже начальник Головного територіального управління юстиції в Києві Станіслав Куценко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українцям дозволили судитись за борги по зарплаті без терміну давності
Заборгованість по зарплаті з підприємств може стягуватися шляхом примусового арешту коштів з рахунків боржника чи арешту майна. Так, майно Миколаївського суднобудівного заводу продадуть, щоб покрити зарплатний борг вище 30 млн грн.
Крім цього, можуть бути арештовані корпоративні права боржника. У тому числі, якщо вони перебувають в інших осіб. Чи накладено штраф.
З 1 квітня 2018 року в Україні запрацював антирейтинг підприємств-роботодавців. Це сприятиме пришвидшенню процесу стягнення заборгованості заробітної плати на користь працівників.
Коментарі