вівторок, 24 жовтня 2017 10:55

Найбільший успіх енергореформи - дерегуляція цін на енергоносії - Міклош

Найбільший успіх енергореформи - дерегуляція цін на енергоносії - Міклош
Головний економічний радник прем'єр-міністра України Іван Міклош заявив, що в усіх сферах, де це можливо, повинні бути відкритий ринок і конкуренція

Найбільший успіх реформ в енергетиці - це дерегуляція тарифів на енергоресурси. Одна з головних причин корупції та неефективності в Україні - відсутність реформ у регуляції енергетичних тарифів. Про це в інтерв'ю виданню "Бізнес" заявив відомий словацький політик і економіст, головний економічний радник прем'єр-міністра України Іван Міклош.

Іван Міклош наголосив, що регульовані тарифи на енергоносії довгі роки створювали ґрунт для корупції у країні. "Коли газ для населення коштував тільки 12% ринкової ціни, що робили багато олігархів? Вони купували газ за цінами для населення, а продавали його компаніям за ринковими цінами. На цьому заробляли мільярди доларів", - сказав він.

Радник прем'єр-міністра зазначив, якби 20 років тому була проведена реформа енергоринку і дерегуляція енергетичних тарифів, Україна могла б бути не просто енергонезалежною, але й чистим експортером енергоресурсів. Для цього на ринках повинні діяти винятково ринкові ціни. "У всіх сферах, де це можливо, повинні бути відкритий ринок і конкуренція", - заявив він.

Обговорюючи питання залучення інвестицій в енергетику, Іван Міклош наголосив, що Україні необхідно відкрити ринок для міжнародної конкуренції. "Український енергетичний ринок тільки починає відкриватися, оскільки енергосистеми України і європейських країн не були пов'язані", - сказав він.

Нагадаємо, в 2016 році за ініціативою міжнародних організацій і донорів Україна почала процес лібералізації системи ціноутворення на енергоресурси. 27 квітня 2016 року КМУ прийняв постанову №315, якою зрівняв ціни на газ для промисловості та населення. Цим же рішенням визначена формула ціни газу, в основі якої лежать котирування в європейському хабі NCG (поблизу німецького міста Дюссельдорф) + доставка до українсько-словацького кордону. 3 березня 2016 року НКРЕКП прийняла постанову №289, в якій затвердила нову методологію розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії (ОРЦ). Відповідно до цієї методології, вугільна складова в тарифі на електроенергію заснована на котируваннях вугільного хаба ARA (Роттердам) + доставка в український порт.

Директор Європейського Енергетичного співтовариства Януш Копач зазначив, що сьогодні країни ЄС відійшли від ручного принципу формування цін на енергоносії та тарифів "вартість плюс", що сприяло створенню конкурентних ринків газу, електроенергії, теплової енергії, вугілля, нафти і нафтопродуктів. Тому в Україні ціни на енергоносії та електроенергію повинні бути дерегульовані.

Зараз ви читаєте новину «Найбільший успіх енергореформи - дерегуляція цін на енергоносії - Міклош». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути