У липні інфляція в Україні пришвидшилася до 10,2%.
Суттєво зросли житлово-комунальні послуги: газопостачання – у 2,6 раза, електропостачання – на 37%.
Цукор за рік подорожчав на 84%, соняшникова олія – на 79%, тютюнові вироби – на 19%. Одяг і взуття за рік подешевшали на 4%, аудіо- та відеотехніка зросла в ціні на 1%, безалкогольні напої – на 3%.
"Сплеск інфляційної активності - наслідок посткризового відновлення економіки. Так вона адаптується до умов нової структури витрат. На стрибки цін вплинули світові ціни. Монетарна політика Нацбанку на них не має впливу", - написав у Facebook голова ради Нацбанку Богдан Данилишин.
За рік витрати населення зросли. Серед них переважають товари й послуги першої необхідності: харчові продукти, комунальні послуги.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українську олію скуповують Євросоюз, Індія та Китай. Внутрішній ринок для виробника – не є головним
"Населення активно використовує заощадження на потреби поточного споживання. Зростання заробітної плати не покриває споживчі потреби. Лише в I кварталі скорочення макроекономічних заощаджень населення становило понад 60 мільярдів гривень. Про витрачання заощаджень на потреби також свідчить постійно позитивне сальдо продажу іноземної валюти населенням, яке з початку року досягло 1,5 мільярди доларів США", - пояснив Данилишин.
З червня до липня споживчі ціни в Україні зросли на 0,1%. З початку року все подорожчало на 6,5%.
Інфляція в Україні за рік прискорилася до 10,2%. У червні була на рівні 9,5%, повідомляє Держстат.
Найбільше подорожчав цукор - на 6,7%. Овочі подешевшали на 8,1%.
Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 0,8%, на одяг і взуття - впали на 5,2%. Житло, вода, електроенергія, газ та інші види палива подорожчали на 0,6%.
Коментарі