В Україні зростання реального валового внутрішнього продукту станом на травень вже досягло плюс 2,4% порівняно з мінус 29,1% наприкінці минулого року.
При цьому зменшилися показники інфляції і покращилися умови на валютному ринку. Про це з посиланням на документ МВФ повідомив "Укрінформ".
"Аналіз даних свідчить про більш стійку економічну діяльність, ніж на момент затвердження програми EFF", – йдеться у документі.
У першому кварталі цього року зростання ВВП підвищилося до плюс 2,4%.
Що свідчить про значне відновлення економічної активності і подальшу адаптацію бізнесу під час війни, сказали в МВФ.
"Опитування підприємств підтверджують поліпшення настроїв", – повідомили.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шмигаль відповів, чи підвищуватимуть тарифи на воду і тепло до кінця війни
Показник інфляції в Україні станом на травень знизився до 15,3% у річному вимірі з 26,6% станом на кінець минулого року.
Базова інфляція (не враховує зміни цін на продовольство та електроенергію) також знизилася до 15,6% у травні з 22,6% наприкінці 2022-го.
В Україні покращилися умови на валютному ринку через продовження зовнішніх надходжень і сезонні чинники, зокрема продажі валюти сільськогосподарськими виробниками.
Різниця між офіційним і готівковим курсами стабілізувався на рівні близько 2-4% з березня.
Тоді як місячний чистий продаж валюти Національним банком стабілізувався на рівні $1,6 млрд в березні-травні порівняно з $2,9 млрд узимку.
При цьому МВФ вказав на погіршення показників бюджетного дефіциту порівняно з минулим роком.
Сукупний загальний бюджетний дефіцит сягнув близько 185 млрд грн протягом перших чотирьох місяців цього року. Порівняно зі 130 млрд грн у цей же період минулоріч.
Україна отримала $890 млн другого траншу від МВФ. Кошти надійшли після першого перегляду програми розширеного фінансування. Наразі Україна отримала вже $3,59 млрд від фонду.
Торік Україна отримала від міжнародних партнерів 1 трлн грн. Із цих коштів Сполучені Штати Америки надали 410 млрд грн. Завдяки цій допомозі у 2022 році профінансували всі видатки державного бюджету.
Коментарі