За підсумками переговорів місії МВФ з українським урядом, Фонд навряд чи підтримає ідею створення фінансової поліції для скорочення "витоку" бюджетних надходжень. Так вважають опитані ZN.UA експерти.
"Місію і МВФ в цілому мало цікавить тактика уряду щодо формування репресивного апарату з метою збільшення збирання податків і зборів. МВФ цікавлять, перш за все, макропоказники і стабільність ринку. Саме тому фонд традиційно відштовхується від цільових орієнтирів. Сама по собі фінполіція не є прямим інструментом економічної стабільності. Більше того, в умовах високого рівня корупції, очевидно, очікуваного ефекту вона не принесе", - говорить Анатолій Баронін.
Нагадаємо, Банкова сьогодні намагається представити фінансову поліцію компенсатором зниження податків, - службою, яка повинна взяти під свій контроль розслідування економічних злочинів, і консолідувати право на перевірки бізнесу під крилом президента.
"Однак суть нововведення в іншому: наповнення дефіциту бюджету через пресинг платників податків - це свідчення розвитку тоталітарних інстинктів влади, яка хоче отримувати в своє розпорядження більше інструментів тиску на бізнес", - говорить президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер.
Коментарі
2