Нова хвиля економічної кризи в Україні зачепить великі міста і експортні галузі економіки.
Таку думку висловив у коментарі Gazeta.ua експерт з економічних питань Богдан Дубас.
"У світі економічна криза почалася з перевиробництва і краху фінансових систем, - зазначає фахівець. - А у нас це все у початковому стані, ми молода держава. Якщо селянину розповідати про кризу, то він слухати не буде. Бо як вирощував свою картопельку і жив зі свого доходу, так і живе. Криза може зачепити тільки великі міста і велику економіку — металургію, хімію, електроенергетику. Тобто, виробництво знижуватиметься насамперед в експортних галузях. Вони автоматично потягнуть вниз усю економіку".
На думку Дубаса, аби уникнути кризи, треба скористатися досвідом країн Балтії та Грузії.
"У цих державах 5-7 видів податків, а в Україні - 130. Подолана корупція, нема хабарництва, найвищі гарантії інвестицій. От вам і вихід із кризи. Для нас критичним стане наступний рік - повернення великих коштів за набрані позики. А повертати нема з чого. Ефективно повертав зовнішні запозичення тільки Віктор Ющенко за часи свого прем'єрства. На мою думку, його б варто зараз поставити прем'єром. Він міг би витягнути країну з передкризового стану. Він потужний економіст і фінансист, має досвід президентства", - сказав експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У 12 регіонах України жодна людина не уклала договір на "доступне житло"
Утім, суспільство треба готувати не до кризи, а до виходу з неї, переконаний Дубас.
"Треба змінити законодавчу базу задля створення сприятливого бізнес-клімату, провести адміністративно-територіальну реформу. У громади мають залишатися 70-80 відсотків податків. ПДВ експортерам треба повертати автоматично. Для сільських жителів головне, щоб вчасно платили пенсії. Бо на селі позалишалися переважно літні люди, і вони живуть з пенсій та своєї праці. Якщо підняти наше сільське господарство, то в нас ніколи не буде кризи. Україна може стати продовольчим банком світу. У нас є всі можливості, щоб підняти аграрний сектор на промисловий рівень. І тоді у нас буде не тільки виробництво, а й глибока переробка і зберігання продукції. Сільське господарство - наша головна конкурентна перевага. Його розвиток потягне вгору всі інші галузі", - підсумував Дубас.
Нагадаємо, за перше півріччя 2012 року промислове виробництво в Україні зросло на 0,4% порівняно з аналогічним періодом минулого року, за повідомленням Держстату.
При цьому в червні обсяги виробництва знизилися на 2,5% порівняно з травнем цього року та на 1,4% щодо червня 2011 року.
Коментарі
26