З 1 січня 2019 року в Україні вводять другий рівень пенсійного забезпечення – накопичувальну систему. Вона стосуються людей, які зараз працюють.
"Перед запровадженням системи необхідно прорахувати всі ризики. По-перше, щоб зберегти накопичування, інвестиційний прибуток має перевищувати рівень інфляції. По-друге, віддати людям їх накопичення можна буде лише через 20 років. Тому на поточне пенсійне забезпечення це не вплине. Система не стосуватиметься тих, хто вже на пенсії", - повідомив міністр соцполітики Андрій Рева, пише Обозреватель.
Він додав, що виступає проти радикальних кроків у сфері накопичення. Гроші необхідно вкладати у фонди, за якими має бути жорсткий контроль. Щоб не розікрали.
"Так, в Угорщині конфіскували вклади другого рівня. Тобто люди накопичували-накопичували, а потім активи перевели в систему загального забезпечення. У Росії теж фактично конфіскували. У Чилі, наприклад, виникла проблема банкрутства пенсійних фондів. Людина 30 років платила, вийшла на пенсію, а фонд збанкрутував", - прокоментував Рева.
Він наголосив, що солідарна система не може збанкрутувати. Вона гарантована державою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Військові почали отримувати перераховані пенсії
"Солідарна система – це відповідальність працедавця, накопичувальна – те, що людина платить зі своєї зарплатні, відповідаючи за це персонально", - вважає міністр.
За його словами, має існувати система недержавних накопичувальних фондів. Держава ж гарантуватиме їх безпеку за допомогою Нацкомісії з цінних паперів і фондового ринку, Нацбанку. Можливо буде створено спеціальний регулятор.
Міністерство соцполітики планує у 2019 році перерахувати всі пенсії за формулою 50% зростання інфляції і 50% зростання заробітної плати. Крім того, обговорюється питання, щоб вартість стажу для громадян, які вийшли на пенсію до 2000 року, відрізнялася.
Коментарі
1