Міністерство фінансів України підготувало пропозиції щодо скорочення витрат держбюджету. Серед них - закриття сільських шкіл, скорочення вчителів з одночасним урізанням зарплат, скасування стипендій студентам. Про це свідчать копії документів, оприлюднені журналістом Анатолієм Шарієм, пише "ZN.UA".
Зокрема у Мінфіні запропонували скасувати необхідність згоди територіальних громад на "реорганізацію" сільських шкіл і дитячих садів, в яких навчаються до 10 учнів. На одну таку школу (а їх в Україні 402) з бюджету необхідно близько 500 тис. грн на рік. На цьому планується заощадити 53,3 млн грн. Зокрема пропонується збільшити норму наповнюваності класів - якщо зараз мінімально потрібно 5 осіб, то після підвищення норма буде становити мінімум 20 учнів.
Економити планують і на дитячих садках. Пропонується збільшити норму наповнюваності для ясел і груп старшого віку - це дасть 143 млн грн.
Також у Мінфіні підрахували, що можна заощадити 744 млн грн, якщо збільшити педагогічне навантаження вчителів загальноосвітніх шкіл, 109 млн - для вчителів позашкільних навчальних закладів. Для вихователів школи - ще 33,2 млн грн, вихователів у дитячому садку - 64 млн грн. Ще 44,7 млн планується заощадити за рахунок надбавок вчителям за класне керівництво.
Плюс, якщо збільшити норму кількості учнів в групах продовженого дня (до мінімум 30), то економія складе 17,6 млн грн.
Потенційна економія 445 млн грн можлива, якщо скасувати норму, яка набирає чинності з 1 січня 2015 року, про безкоштовне харчування для учнів 5-11 класів спеціальних та інклюзивних шкіл.
Також чинну пропонується скасувати норму про харчування учнів 1-4 класів - залишити безкоштовне харчування тільки для дітей-сиріт, малозабезпечених, дітей-інвалідів. Так вийде заощадити 715 млн грн, вважають у Мінфіні. Ще 1 млрд грн потенційно заощадять, якщо скасувати харчування учнів у ПТУ.
Одна з найбільших сум економії - 1,255 млрд грн - це скасування стипендій для всіх, крім "найменш забезпечених категорій учнів".
Раніше ЗМІ оприлюднили орієнтири держбюджету України на наступний рік: дефіцит - 3,7%, ВВП - 1,72 трлн грн, реальний ВВП - мінус 4,5%, інфляція - 13,5%.
Коментарі
2