Росія і Німеччина не погодили будівництво третьої гілки газопроводу "Північний потік".
Головне питання порядку сьогоднішніх переговорів президента Росії Дмитра Медведєва і канцлера Німеччини Ангели Меркель стосувалося можливого збільшення поставок російського газу до Німеччини у зв'язку з відмовою країни від використання атомної електроенергії після аварії японської АЕС "Фукусіма".
Росія виступала з проектом будівництва третьої гілки газопроводу "Північний потік".
Меркель засумнівалася в тому, що Німеччині потрібні такі обсяги. З 80 гВт електроенергії, потрібних для економіки країни, АЕС дають 20 гВт, з яких 8,5 гВт вже відключені.
"Залишаються близько 11 гВт. Ми хочемо частину з цього покривати за рахунок поновлюваних джерел енергії, ми хочемо подвоїти їх частку. Залишається обсяг, який не потребуватиме відразу третю, четверту, п'яту трубу "Північного потоку". Наші цілі зараз не укладаються в надмірний імпорт газу з Росії ", - підкреслила Меркель, додавши, що "Газпром" дійсно зможе забезпечити потреби Німеччини.
"Північний потік" - новий маршрут експорту російського газу в Європу. Газопровід пройде через акваторію Балтійського моря від бухти Портова (район Виборга в Ленінградській області) до узбережжя Німеччини (район Грайфсвальда).
Акціонери Nord Stream AG - ВАТ "Газпром" (51%), німецькі Wintershall Holding ("дочка" BASF SE) і E. On Ruhrgas (по 15,5%), нідерландська NVNederlandse Gasunie і французька GDF Suez SA (по 9%) .
Коментарі
5