середа, 21 грудня 2011 14:02

Менеджери "Нафтогазу" почали заробляти на мільярдних фінпотоках - ЗМІ

Менеджери "Нафтогазу" почали заробляти на мільярдних фінпотоках - ЗМІ

Перехід НАК "Нафтогаз України" на оплату поставок імпортного газу російськими рублями дозволив вибудувати нову схему заробітку на мільярдних фінансових потоках, які контролюють менеджери компанії.

Про це заявив директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич.

За його слвоам, Інституту енергетичних досліджень вдалося з'ясувати подробиці нової схеми оплати за поставки російського газу.

"Нафтогаз", нібито, не проводив тендерів з визначення фінансової організації, якій відводилася роль покупця досить великої суми російської валюти для її подальшого продажу держкомпанії. На безальтернативній основі продавцем 7,2 млрд. російських рублів для "Нафтогазу" став "Дельта Банк", розповів експерт.

Остання угода з придбання Дельта Банком ОВДП у "Нафтогазу" на суму 3,6 млрд грн була проведена 2 грудня. Саме на цю дату припадає і стрибкоподібне зростання курсу російського рубля на міжбанківському ринку. Угоди на міжбанку 2 грудня відбувалися за курсом близько 0,261 грн/1 рубль, що свідчить про збільшення інтересу до російської валюти на тлі зростання попиту на неї, в т.ч. для розрахунків за імпортний газ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Санаторій ДУСі замовив ремонт котеджу за 10 мільйонів

Таким чином, для оплати 1/2 листопадових поставок російського газу "Нафтогаз" використовував 1,8 млрд грн (7,2 млрд рублів), тобто половину отриманої від "Дельта Банку" суми за продані ОВДП.

За інформацією Інституту енергетичних досліджень, відсутність контролю над проведенням операцій з купівлі валюти або наявність неформальних домовленостей призвели до перевищення курсу російського рубля над міжбанківським при покупці його "Нафтогазом" у "Дельта Банку". При купівлі 7,2 млрд рублів завищення курсу російської валюти на 1 копійку дозволяє "Дельта Банку" окрім комісії за продаж валюти додатково "заробити" на угоді близько 1,8 млн грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні долар подорожчав на 1 копійку, курс євро піднявся на 9 копійок

"Виникає закономірне питання: чи знало керівництво "Нафтогазу" про особливості проведених операцій по купівлі рубля, чи здійснюється контроль над валютними операціями з боку відповідних підрозділів держкомпанії та правоохоронних органів, і хто відповість за завдані збитки?" - зазначив Марунич.

Зараз ви читаєте новину «Менеджери "Нафтогазу" почали заробляти на мільярдних фінпотоках - ЗМІ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

12.02.2012 21:49:49rosa89.252.12.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Два бютівські шефи Турчинов та Кожемякін не зупиняться ні перед чим -й надалі будуть використовувати брудні технології. Тепер вони й навіть можуть вбити Романа Забзалюка, щоб кинути тінь на владу. Тепер Забзалюка потрібно охороняти, щоб його не вбили Турчинов і Кожемякін.

11.02.2012 09:59:49рол37.55.187.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти

И ПОСЛЕ ВСЕГО ЭТОГО БИБИПКА БУДЕТ УБЕЖДАТЬ ЧТО НЕТ ДЕНЕГ АФГАНЦАМ И ЧЕРНОБЫЛЬЦАМ ????!!!!
ВОВЕК НЕ ПОВЕРЮ !!! МРАЗИ ГОЛУБЫЕ !!!

10.02.2012 14:27:57Виктор188.163.225.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Данные события - яркое подтверждения продажности, нечестности оранжевых, и в частности БЮТ. Ведь они все выходцы БЮТ!
Как может человек, которому помогли в лечении, т.е. спасли ему жизнь, тут продать своих спасителей?
Это с плохой стороны характеризует всех украинцев: продажность, которая прослеживается на протяжениии всей истории.

10.02.2012 22:12:37Стилет77.239.162.--
  • 2+
  • 0-
  • Відповісти

ты ,лошара,пленки послушай про "папу"
Какое лечение?

10.02.2012 17:39:45папа37.55.53.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти

Виктору
Ага спасли жизнь....Сколько там уже спасшихся-стушковавшихся?! А регионалы уж такие все пушистые...Одна скромность и праведность!!! Да ты на ЧИЧИКОВА (ну тот который семафорит) рожу посмотри!!! ПОЛНЫЙ БЕССРЕБРЕННИК без намека на интелект!!!

10.02.2012 14:26:55виктор176.8.177.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

На протяжении всей истории бело-оранжевой оппозиции тянутся аферные истории-самая крупная - третий тур выборов президенте,заявление Тимошенко с экрана телевизора о том,что вот здесь за углом стоит спецнах России,блокирование туалетов,элщитовых,пускание газа и многие другие провокации гебельсовского толка главное обгадить,а было или не было не важно.Действие оппозиции напоминает войну с врагами, а не стакими же гражданами как и они.Дайте им по 500 т дол и отправьте на лечение в психбол в Израиль.

10.02.2012 12:20:49Дуся212.87.161.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти

НЕ надо шуметь!! Весь мир знает что в нашей ВР всё продаётся и покупается. Конечно это всё делается не перед телекамерами. А сейчас начнут кричать:"где факты". Но это для народа, а где что и по-чём наши депутаты всё знают.

10.02.2012 12:04:38Владимир79.143.47.--
  • 7+
  • 0-
  • Відповісти

Органу администрации президента ВР нет оснований разбиратся с коррупцией, взаткодательством, подкупом, должностных лиц,фальсификацией так как это обычные методы ПР. Есть более серьезные дела , в чем бы обвинить оппозицию и недопустить ее к выборам

10.02.2012 12:01:34zin111178.54.23.--
  • 12+
  • 0-
  • Відповісти

Как так получается, что ни один из избирателей про эту "Реформи заради майбутнього" не слышали. Я считаю, что вышел из партии должен сдать свой мандат депутата.

10.02.2012 11:54:48Кірєєв178.137.167.--
  • 7+
  • 0-
  • Відповісти

Хороший депутат - МЕРТВИЙ депутат !:):):):):)

10.02.2012 11:48:02гость109.86.115.--
  • 9+
  • 0-
  • Відповісти

В ВР нет порядочных ни в одной фракции!!! Все туда идут только для своего обогащения и получить НЕДОТОРКАНИСТЬ в своих грязных и мерзских делах

10.02.2012 11:43:46Гриня92.113.216.--
  • 12+
  • 0-
  • Відповісти

Еще один голубоглазый от своих отказывается. Ох и подорванные эта партия РЭГУНАЛОВ.
Отмазаться не удастся такие вы и есть все протухшие. От вас вони больше за два года разнеслось по Украине, чем даже от тушек.

10.02.2012 12:26:44xxxx178.93.188.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

ГРИНЯ ВОНИ БОЛЬШЕ ОТ ВАШИХ ПРОДАЖНЫХ ДЕРМОКРАТЫЧНЫХ ОБЬЕДНАНЫХ СИЛ ПОТОМУ КАК ЧТО ОДИН ЧТО ДРУГОЙ ИЗ БЮТ ПАРТИИ ПРОДАЖНЫХ ПОЛИТИКАНОВ!!!!!!ГОЛОСУЙТЕ ЗА ПОРТИЮ ПРОДАЖНЫХ ДЕПУТАНОВ!!!!

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути