Гривню зараз варто вкладати у військові облігації.
Це збереже гроші під час війни й високої інфляції, каже міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю "РБК-Україна".
"Зараз ми пропонуємо за інструментом трохи більш як один рік – 16% ставки за облігацією внутрішніх державних позик України. Це суттєва компенсація. Я не впевнений, що є бізнес, який запропонує більший заробіток", – заявив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мінфін запитали, чи заморозять в Україні пенсії та соцвиплати
Депозитні рахунки можна використовувати для зберігання коштів і часткового покриття інфляції. Зростання ставок за депозитами залежить від такої необхідності для банків.
"Банально підвищувати ставки, не розуміючи, як потім це віддавати, це для банків певні ризики. Банки не можуть нескінченно нарощувати пасивну базу, не маючи водночас реальних інструментів, де і яким чином інвестувати цей ресурс", – пояснив міністр.
Кредитування під час війни може бути тільки за держпрограмою "5-7-9".
"Тому, що все інше кредитування фактично померло. А після підвищення облікової ставки Національним банком про кредитування взагалі варто забути. Єдине, що може кредитувати – це програма "5-7-9", за якою уряд частково компенсує відсоткові ставки", – вважає Марченко.
За час війни за державною програмою профінансовано кредити на 43 млрд грн. 70% ресурсу отримали сільськогосподарські компанії.
Військові облігації – це боргові цінні папери. З їхньою допомогою отримують кошти для фінансування держави й армії в умовах війни. Україна на 100% гарантує виплати за цими облігаціями.
З початком широкомасштабного вторгнення в Україні постало питання, де брати гроші, яких катастрофічно бракує в державному бюджеті. Одним з порятунків для Міністерства фінансів стали військові облігації внутрішніх державних позик України. За даними Нацбанку, під час воєнного стану Мінфін провів 55 аукціонів. Так вдалося залучити понад 105 млрд грн. У військові облігації разом з бізнесом інвестують і пересічні громадяни.
Коментарі