Ексклюзиви
пʼятниця, 10 червня 2011 16:28

Лукашенко продає найбільше хімпідприємство Білорусі за $ 30 млрд

Лукашенко продає найбільше хімпідприємство Білорусі за $ 30 млрд

Президент Білорусі Олександр Лукашенко оцінює вартість ВАТ "Білоруськалій" в $ 30 млрд.

Про це він заявив на нараді з питань розвитку підприємства.

"Ми абсолютно не проти продажу пакетів акцій наших акціонерних товариств, у тому числі "Білоруськалія". Що стосується "Білоруськалія", то я чітко сказав: $ 30 млрд на стіл, а з 1 липня ця сума буде індексуватися на рівень інфляції долара", - сказав він.

При цьому президент Білорусі підкреслив, що "ніхто нікому за безцінь і безкоштовно жодне підприємство не віддасть".

"Вже пустили чутки, що це підприємство вже продано. Я взагалі ні з ким не вів переговори з продажу", - заявив Лукашенко.

Він зазначив, що вже є претенденти на покупку компанії.

"Я вже знаю, що пара покупців вже цю суму вибалакують в голос. Тобто, готові платити. Ну що ж, добре, нехай приїжджають", - сказав президент Білорусі.

Нагадаємо, компанія Сулеймана Керімова "Нафта-Москва" близька до досягнення домовленості з білоруською владою про придбання 50% + 1 акція "Білоруськалія".

Як повідомляло джерело, знайоме з ситуацією, сума операції виходить з оцінки всієї компанії в $ 30 млрд і може становити $ 15 млрд.

Керімов - співвласник "Уралкалія", який у 2005 році створив з "Білоруськалієм" спільного трейдера - ЗАТ "Білоруська калійна компанія", БКК.

Потужності "Білоруськалія" перевищують потужності російської компанії. За підсумками 2010 року "Білоруськалій" випустив 8,6 млн т хлористого калію, у той час як "Уралкалий" - 5,1 млн т.

"Білоруськалій" є єдиним виробником хлоркалія в Білорусі, а також одним з найбільших постачальників калійних добрив на світовий ринок. Частка підприємства у світовому виробництві калійних добрив становить близько 15%, у світовому експорті калію - понад 16%. Частка "Білоруської калійної компанії" в загальному обсязі реалізації хлористого калію на світових ринках становить близько 32%.

Зараз ви читаєте новину «Лукашенко продає найбільше хімпідприємство Білорусі за $ 30 млрд». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути