Ексклюзиви
Понеділок, 27 березня 2017 10:13

Ліцензування лотерей дасть бюджету мільярди гривень – народні депутати

Ліцензування лотерей дасть бюджету мільярди гривень – народні депутати
Нардепи розповідають, як можна ліцензувати лотереї

Реальний обсяг лотерейного ринку Мінфін оцінює в 40 млрд. У 2013 році легальні гральні компанії, задекларувавши дохід в 12,4 млрд. грн, заплатили у вигляді податків менш 3% від цієї суми. З того часу податкові надходження скоротились втричі.

Народний депутат України Михайло Головко: " В 2016 році зібрали з лотерей податок 90 млн всього навсього, а в 2013 – 320 млн було. На цей рік вони ще зменшили оподаткування для лотерей".

Ліцензування лотерей дасть бюджету мільярди гривень.

Народний Депутат України, голова бюджетного комітету Ніна Южаніна: " … мова йде про близько 5-6 млрд. гривень, які йдуть в кармани певних політичних сил, хто "кришує" всю цю ситуацію. Потрібно створити центральну систему, яка знаходиться у держави, коли кожна транзакція є і одразу автоматично іде відрахування податків".

Будь-який вид грального бізнесу – високоприбутковий бізнес. І люди все одно йдуть у вже "закриті" ігрові зали.

"В усіх цивілізованих країнах світу, гральний бізнес він жорстко внормований законами, він надає офіційні робочі місця, надає надходження до бюджету. В мене, наприклад, була зустріч, з заступником керівника лотерей державної монополії Франції. На рік 3,5 млрд євро податків збирається до бюджету Франції за рахунок лотерей і нічого поганого в тому, що громадяни грають в лотерею, мають можливість виграти великі гроші і надати своїй сім`ї шанс, нічого поганого в цьому немає".

Мінфін і уряд бездіють. 4 роки тому був прийнятий Закон України "Про державні лотереї", який передбачав платне ліцензування учасників ринку. Проте до цього часу не розроблено ліцензійні умови, і весь ринок працює на перехідних положеннях закону про лотереї від 2012 року.

Народний депутат України Леонід Козаченко: "Тут багато запитань, чому так відбувається, безумовно відповідальність лежить на Міністерстві фінансів України і воно повинно приймати рішення, тому міністру треба давати відповідь, що відбувається".

Я думаю, якщо б Міністерство фінансів хотіло, то воно дуже швидко розробило ці умови і у нас би це було б максимально легалізовано і кошти від лотерей надходили до державного бюджету.

Хочеш заробити – спочатку заплати

Найбільш оптимальною моделлю організації азартного бізнесу є обмежена конкуренція у вигляді ліцензування певного виду азартних ігор.

Народний Депутат України Віктор Кривенко : " … велика компанія з вартісною ліцензією буде боятися порушувати ліцензійні умови. Той, хто в таку інвестицію вкладає і купляє дорогу ліцензію буде боятися ризикувати і не допускати в першу чергу тих, кому по закону не можна бути".

Ліцензія із щорічною платою може бути найнадійнішим способом детінізації, а також найпростішим шляхом протидії ухиленню від податків і спрямування коштів до української казни.

Олександр Кірш, народний депутат від "Народного фронту": "Просто повинна бути ліцензія, яка дає право грати протягом певного терміну. Вартість ліцензії повинна бути досить високою, щоб бути під силу тим, хто програє, але не стати для них трагедією. Саме ці ліцензії мають бути податком із гравців і фактично замінити майновий ценз. Для компаній теж повинні бути ліцензії, і до того ж платні. Вони й будуть податком із компанії".

Зараз ви читаєте новину «Ліцензування лотерей дасть бюджету мільярди гривень – народні депутати». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 26399
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути