Четвер, 13 липня 2017 21:10

Курс долара, робота, ціни: чого чекати до кінця року

Курс долара, робота, ціни: чого чекати до кінця року
Обмінний курс долара буде в межах 26–29 гривень. Фото:Наш день

У другому кварталі розширювати штат працівників планують будівельні компанії, підприємства переробної промисловості та торгівлі.

Про це йдеться в опитуванні, яке провів Нацбанк серед керівників 667 підприємств із 22 регіонів України.

Бізнесмени прогнозують, що протягом наступних 12 місяців споживчі ціни зростуть на 9,9%. Обмінний курс долара буде в межах 26–29 грн. Середнє значення обмінного курсу – 28,68 грн/дол.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Де в Україні отримують найбільші пенсії

На 14,2% зросте виробництво товарів і послуг. Найбільш оптимістично налаштовані компанії переробної промисловості, енерго- та водопостачання. Як і в попередньому кварталі найвагомішими чинниками, що обмежують можливість нарощувати обсяги виробництва, бізнес визнав занадто високі ціни на енергоносії, сировину та матеріали.

38% підприємств планують брати кредити, переважно в національній валюті. Найбільша потреба у запозиченнях у підприємств будівельної галузі. Позики у валюті готові брати керівники підприємств сільського господарства, торгівлі, транспорту, зв'язку, будівництва.

Обмінний курс гривні в 2018 році становитиме 29,3 грн за долар, 2019 – 30,5 грн, 2020 – 31 грн за долар. Такі прогнози в проект Бюджетної резолюції до 2020-го заклав уряд.

Зараз ви читаєте новину «Курс долара, робота, ціни: чого чекати до кінця року». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 21818
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути
Погода